• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nationale Reparatie Commissie informeert Tweede Kamer over vraagstuk “erkenning, excuses en herstel”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 augustus 2022 00:30
in Nieuws
slavernij 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De voorzitter van de Nationale Reparatie Commissie, Armand Zunder, heeft een presentatie gegeven aan de afgevaardigden van de Nederlandse Tweede Kamer.

De presentatie was bedoeld om de leden meer te informeren over het vraagstuk; “erkenning, excuses en herstel”, in relatie tot het koloniale verleden van Nederland.

“Het was een genoegen om met de leden van het Nederlandse parlement te zitten en ze te verrijken met onze standpunten over dit vraagstuk”, stelt Zunder. De leden hebben aangegeven naar Suriname te zijn gekomen om de standpunten aan te horen.

Volgens de voorzitter is de indruk gewekt dat het vraagstuk van erkenning, excuses en herstel eindelijk op de agenda van Suriname is geplaatst. Het vervolgtraject zal samen met De Nationale Assemblee en het Nederlandse Parlement bepaald worden.

Mochten er herstelbetalingen hieruit voortvloeien, is het de bedoeling dat die komen naar een fonds, dat beheerd wordt door mensen van onbesproken gedrag.

Er zullen procedures moeten zijn van hoe eventuele projecten moeten worden ingediend en hoe die gemonitord moeten worden zodat de gelden terecht komen bij de mensen voor wie het bestemd is.

Er wordt thans met de regering over deze materie gediscussieerd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verkeer fietspad suriname paramaribo bord
Suriname

Vrij spel voor bromfietsers zorgt voor onveilige wegen in Suriname

masala kerrie roti naan indiaas eten gerecht restaurant
Suriname

Medewerkers EBS profiteren onbedoeld van gesloten eethuis in Paramaribo

Den Haag
Lifestyle

Surinamers reageren anders op kritiek uit Nederland dan uit eigen land

dialoog sessie
Suriname

Ondernemers, overheid en diaspora in gesprek over Local Content

reizen schiphol paspoort
Nederland

PSA-document populairder onder Surinaamse diaspora in Nederland

[Aggregator] Downloaded image for imported item #428857
Suriname

Digitaal systeem moet illegale wapens in Suriname terugdringen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws