• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vp Brunswijk hoort korpsleiding aan

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 juli 2022 14:07
in Nieuws
brunswijk kps amoksi

GFC NIEUWSREDACTIE- De leiding van het Korps Politie Suriname (KPS) heeft een bezoek gebracht aan vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk op zijn kabinet.

Brunswijk heeft tijdens dit bezoek de totale leiding verwelkomd en aangehoord. Ook waarnemend korpschef Ruben Kensen was aanwezig.

De korpsleiding onderstreepte tijdens dit onderhoud dat zij zich niet terug kan vinden in de oproep van de Surinaamse Politiebond (SPB) op 26 juli.

In een algemene ledenvergadering heeft de SPB unaniem besloten het vertrouwen op te zeggen in de minister van Justitie en Politie, Kenneth Amoksi.

In het gesprek met Brunswijk heeft de korpsleiding duidelijk gemaakt dat zij zich in totaliteit distantiëren van dit besluit.

In gesprek met de pers zei de vp woensdag dat Amoksi niet wordt vervangen. Tegelijk wijst hij er ook met nadruk op dat het vakbondswerk goed moet worden verricht en geen misbruik mag worden gemaakt van de invloed verkregen uit de vereniging van hun leden.

Andere vakbonden van korpsen die vallen onder het ministerie van Justitie en Politie hebben zich eveneens gedistantieerd van de uitspraak van de SPB.

Brunswijk heeft te kennen gegeven dat elke zaak, met betrekking tot lotsverbetering van het KPS zijn goedkeuring geniet. Waar nodig en mogelijk zal hij dan ook ondersteunen. De handelwijze van de bond in deze kwestie stemt hem daarom niet goed.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

taalraad
Suriname

Nationale Taalraad zoekt steun VP voor invoering Taalwet

adhin in ned 2
Suriname

Adhin presenteert drie lijnen voor nieuwe relatie met Surinaamse diaspora

early warning system
Suriname

Suriname versterkt rampenparaatheid met Early Warning Systems workshop in Paramaribo

swos rusland
Suriname

SWOS en regering in overleg over toekomst olie- en gassector

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436963
Suriname

Suriname en Barbados versterken agrarische samenwerking met concrete stappen

Mungra Dharm
Suriname

Felle kritiek op plan voor opslag radioactieve materialen in Wanica

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws