• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Cuba besluit eind september over legalisatie homohuwelijk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 juli 2022 01:00
in Nieuws
homo man

GFC NIEUWSREDACTIE- Cubanen kunnen zich op 25 september via een referendum uitspreken over het al dan niet aannemen van een nieuwe familiewet.

Die wet omvat onder meer de legalisering van het homohuwelijk en het draagmoederschap, kondigde het parlement van het land vrijdag aan. Ook zouden stellen van hetzelfde geslacht onder de nieuwe wet kinderen mogen adopteren.

Lhbti-activisten hadden in 2019 al geprobeerd om het homohuwelijk in de Cubaanse grondwet opgenomen te krijgen, toen die in dat jaar werd herzien. Maar dat plan haalde het niet, als gevolg van sterke oppositie vanuit onder meer katholieke kerken en conservatieve groeperingen in het land.

Als de nieuwe wet via het referendum wordt aangenomen, wordt Cuba het achtste Latijns-Amerikaans land dat het homohuwelijk toestaat. In Costa Rica, Argentinië, Brazilië, Colombia, Ecuador, Uruguay en Chili werd dat al eerder in de wet vastgelegd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

swos rusland
Suriname

SWOS en regering in overleg over toekomst olie- en gassector

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436963
Suriname

Suriname en Barbados versterken agrarische samenwerking met concrete stappen

Mungra Dharm
Suriname

Felle kritiek op plan voor opslag radioactieve materialen in Wanica

geld dollar economie
Suriname

VSB luidt noodklok over betalingsachterstanden overheid

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436941
Suriname

Galibi beschikt nu over 24-uurs stroom na ingebruikname zonne-energiecentrale

agro mcp bouva
Suriname

Suriname en India versterken agro-industrie met overdracht fruitverwerkingsinstallatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws