• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Grassalco mag goudvoorraden inzetten voor herstel SLM

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 juli 2022 13:00
in Nieuws
goud

GFC NIEUWSREDACTIE- Grassalco heeft van haar aandeelhouder c.q. de regering toestemming verkregen om haar goudvoorraad in te zetten voor de doorstart van het bedrijf alsmede die van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM).

Beide bedrijven zijn op dit moment noodlijdend en hadden een Herstelplan ingediend bij de regering.

Hiervoor is financiering nodig. Voor de SLM is dit circa 14 tot 15 miljoen USD terwijl voor Grassalco dit orde grootte 3 tot 4 miljoen USD bedraagt.

De regering heeft maandenlang samen met de bedrijven gewerkt aan oplossingsmodellen. Na consensus binnen de regeringstop is door de regering een formeel besluit genomen over het financieringsmodel.

Deze houdt het volgende in:

Grassalco bezit 10.767,946 troy ounce aan goud welke is opgeslagen bij de Royal Canadian Mint. Het goud heeft een marktwaarde van circa 18 miljoen USD (afhankelijk van de goudprijs op dat moment).

Dit goud is afkomstig van de geaccumuleerde royalty afdrachten door Iamgold tot en met 31 oktober 2019. Opgemerkt wordt dat de royalties van na deze datum niet in deze voorraad zitten, aangezien deze aan de Centrale Bank zijn verpand.

Het oplossingsmodel houdt in dat de goudvoorraad van Grassalco op de internationale markt zal worden verkocht. De opbrengst zal worden aangewend voor de financiering van de twee Herstelplannen.

Mis dit niet:

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Met betrekking tot SLM zal het bedrag door Grassalco worden doorgeleend voor een periode van 8 jaar en een rente van gemiddeld 4.8%.

Met de financiering en uitvoering van de Herstelplannen is er een goede basis voor het bereiken van duurzame gezondmaking van de twee staatsbedrijven.

Zoals bekend is de SLM inmiddels ook bezig de operaties op de Mid-Atlantische route weer op te starten.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Extra slaapkamer verhuren blijft eigen keuze. Foto: Rotterdam Kubus woningen
Lifestyle

‘Bij vreemden wonen wordt mogelijk makkelijker voor Surinamers in Nederland’

Owru Yari Fest
Lifestyle

‘Langer blijven voor Owru Yari in Suriname kan ouderen hun AIO kosten’

Nationale Onderwijsvisie 2035 moet structurele problemen in onderwijs aanpakken.
Suriname

President Simons ontvangt Nationale Onderwijsvisie 2035 en actieplan 2026-2031

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Lifestyle

‘Koffer niet aangekomen in Suriname: noodzakelijke aankopen kunnen worden vergoed’

Altona-project moet woningbouw toegankelijker maken met hypotheekrente van 7 procent.
Suriname

Altona-project moet 2.305 bouwrijpe kavels opleveren

Rosebel wil gemeenschappen betrekken bij geplande uitbreiding in Brokopondo.
Suriname

Rosebel Gold Mines betrekt traditioneel gezag bij plannen voor mijnbouwuitbreiding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws