• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Sri Lanka met militair vliegtuig gevlucht naar de Malediven

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 juli 2022 08:47
in Nieuws
president sri lanka

GFC NIEUWSREDACTIE- De leider van Sri Lanka is na maanden van demonstraties tegen zijn regering gevlucht naar de Malediven.

Corruptie en wanbeheer hebben het Zuid-Aziatische eiland failliet gemaakt, in ernstige schulden en niet in staat om de basisimport te betalen.

Mensen die het meest hebben geleden – vaak maaltijden overslaan en worstelen om brandstof te krijgen – begonnen een anti-regeringsbeweging.

De zaken kwamen vorige week tot een hoogtepunt toen demonstranten het presidentiële paleis van Gotabaya Rajapaksa binnenstormden, zijn kantoor en zelfs zijn privéwoning in brand staken.

De president werd tot nu toe als vermist beschouwd, maar volgens bronnen gebruikte hij een luchtmachtvliegtuig om zijn vrouw en twee lijfwachten naar Male op de Malediven te brengen.

Deze informatie werd voor het eerst gelekt door een anonieme immigratieambtenaar, maar is sindsdien bevestigd door de luchtmacht, die zei dat het vliegtuig de goedkeuring van het ministerie van Defensie had gekregen en erop stond dat alle immigratiewetten werden gevolgd.

Premier Ranil Wickremesinghe heeft gezegd dat hij het land zal leiden totdat een nieuwe president is gekozen – wat Sri Lankaanse wetgevers volgende week moeten doen.

Mis dit niet:

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

Malaria neemt toe onder reizigers naar Suriname: gemiddeld tien besmettingen per maand

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm vliegtuig
Lifestyle

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

Rakesh Gajadhar Sukul
Suriname

Malaria neemt toe onder reizigers naar Suriname: gemiddeld tien besmettingen per maand

UWV onderzoekt ongeveer 52.000 WIA-uitkeringen op mogelijke berekeningsfouten. Ook mensen die inmiddels in Suriname wonen, kunnen onder de herstelregeling vallen.
Lifestyle

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

Nieuwe BAVP'ers geïnformeerd over taken en bevoegdheden.
Suriname

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

SPWE is gestart met de opleiding Small Business Coach. Zes deelnemers worden opgeleid om kleine ondernemers in Suriname te begeleiden bij het opzetten en ontwikkelen van hun bedrijf.
Suriname

SPWE leidt zes nieuwe coaches op om kleine ondernemers in Suriname te helpen

Suriname krijgt elf inzamelcentra voor plasticrecycling.
Suriname

Eerste inzamelcentrum voor plastic- en aluminiumafval geopend bij IMEAO 1

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws