• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Modern plan voor verwerking ontlasting in voorbereiding

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 juli 2022 02:00
in Nieuws
ontlasting feacalien poep

GFC NIEUWSREDACTIE- Om de ophaal en verwerking van fecaliën (ontlasting) in Suriname op een milieuvriendelijke manier te doen geschieden is er een plan in voorbereiding.

Het Duitse adviesbureau Bremen Overseas Research and Development Association (BORDA) is belast met de voorbereiding van dit programma.

In het belang daarvan is BORDA op 11 juli ontvangen voor een kennismakingsbezoek op het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu.

Het ministerie stelt dat er reeds jaren in Suriname het systeem van septic tanks wordt gebruikt. Septic tanks worden leeggehaald door de kolkenzuigers nadat die zijn volgeraakt.

Door verkeerde installatie alsook door vele regens en slechte afwateringssystemen, voldoet dit systeem niet aan de moderne milieueisen.

Bekijk ook:

Minister Huur installeert besturen van twaalf inliggende waterschappen in Nickerie

IBW slaat nieuwe koers in met benoeming van Johannes Damodar Patak

Verder is het dumpen van fecaliën in de Suriname rivier milieuonvriendelijk. Gedurende 18 maanden zal het adviesbureau BORDA in samenwerking met stakeholders werken aan een plan voor de modernisering van de verwerking van fecaliën (sludge).

Dit project wordt gefinancierd door de Global Environment Facility (GEF) in samenwerking met de Inter-American Development Bank (IDB) en het United Nations Environment Programme (UNEP).

Volgens het ministerie, de drager van dit project, heeft afvalverwerking hoge prioriteit binnen het milieubeleid. Daaronder valt ook menselijk afval.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe besturen moeten binnen zes maanden verkiezingen organiseren
Suriname

Minister Huur installeert besturen van twaalf inliggende waterschappen in Nickerie

Accreditatie en innovatie centraal onder nieuwe leiding van IBW
Suriname

IBW slaat nieuwe koers in met benoeming van Johannes Damodar Patak

Deelnemers ontvangen hun certificaat na succesvolle afronding van de basispluimveetraining van LVV in Lelydorp.
Suriname

24 deelnemers ronden basispluimveetraining van LVV succesvol af

Herstelwerkzaamheden moeten verkeersveiligheid in Nickerie verbeteren
Suriname

Wegenautoriteit start asfaltreparaties aan C.R. Biswamitreweg in Nickerie

Sylvia Gooswit brengt batiktraditie en erfgoed in kaart.
Suriname

Nieuw onderzoek belicht betekenis van Javaanse batiktraditie

tui 787 zanderij
Suriname

Khoeblal pleit voor professioneel bestuur: “Bestuur Suriname als een professionele organisatie”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws