• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VS waarschuwt dat het bondgenoot zal verdedigen als China overeenkomst verbreekt

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 juli 2022 07:41
in Nieuws
china en vs amerika

GFC NIEUWSREDACTIE- De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken hernieuwde een oproep aan China om te voldoen aan een arbitrage-uitspraak uit 2016 die de enorme claims van Beijing in de Zuid-Chinese Zee ongeldig maakte.

Hij waarschuwde dat Washington verplicht is om verdragspartner Filippijnen te verdedigen als zijn troepen, schepen of vliegtuigen worden aangevallen in de betwiste wateren.

De verklaring van Blinken, uitgegeven door de Amerikaanse ambassade in Manilla op dinsdag, werd vrijgegeven op de zesde verjaardag van de beslissing van 2016 door een arbitragetribunaal dat in Den Haag is opgericht onder het Verdrag van de Verenigde Naties inzake het recht van de zee nadat de Filippijnse regering in 2013 had geklaagd over de steeds agressievere acties van China in de betwiste zee.

China nam niet deel aan de arbitrage en verwierp diens uitspraak. De afgelopen jaren kreeg het land vaker territoriale ruzies met de Filippijnen en andere Zuidoost-Aziatische staten.

Afgezien van China en de Filippijnen hebben Vietnam, Maleisië, Taiwan en Brunei overlappende claims gehad in de drukke waterweg, waarvan wordt aangenomen dat deze rijk is aan onderzeese gas- en olievoorraden en waar naar schatting $ 5 biljoen aan handel en goederen elk jaar doorheen wordt verzonden.

Washington maakt geen aanspraak op de betwiste wateren, maar heeft zijn marineschepen en luchtmachtjets al tientallen jaren ingezet om op de waterweg te patrouilleren en zegt dat vrijheid van navigatie en overvliegen in de betwiste regio in het nationale belang van de VS is. Dat heeft boze reacties uitgelokt van China, dat de VS heeft beschuldigd van inmenging in een puur Aziatisch geschil en het heeft gewaarschuwd om weg te blijven.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

pres simons 2025 09 24 at 16 23 14 1024x676
Suriname

VHP-kiezers geven president Simons toch een voldoende voor haar optreden

Zwaailicht politie
Suriname

Twee voertuigen betrokken bij zware aanrijding op Weg naar West Suriname

secretariaat carische haven
Suriname

Suriname wordt regionale hub voor Caribische havens: PMAC vestigt hoofdkantoor in Paramaribo

MSDSUAID
Gezondheid

McDonald’s Suriname versterkt zorgsector met gerichte maatschappelijke bijdragen

senioren ouderen bejaarden
Suriname

VSB roept op tot integrale en rechtvaardige herziening pensioenstelsel

broodjesproject schoolvoeding
Suriname

Ernstige zorgen over kwaliteit en voedselveiligheid Schoolbrodenproject

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws