• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Defensieminister: militaire vakbond kan geen pressiemiddelen gebruiken en kan ook niet in actie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 juli 2022 07:16
in Nieuws
militairen nl leger

GFC NIEUWSREDACTIE- De recent opgerichte militaire vakbond zal geen pressiemiddelen kunnen gebruiken en kan ook niet in actie.

De wet staat toe dat werknemers een vakbond oprichten, maar bij sommige beroepsgroepen zijn in de wet ook beperkingen opgenomen.

Een dergelijke beroepsgroep is het leger, zegt minister Krishna Mathoera van Defensie over de oprichting van een vakbond bij het Nationaal Leger.

De minister zegt geen problemen te hebben met de oprichting van een bond, zolang men rekening houdt met de beperkingen in de wet.

De minister is zich ervan bewust dat vakbonden bij het Nationaal Leger gevoelig liggen, vanwege de geschiedenis. Hierover zegt zij dat militairen ook werknemers zijn en dat inspraak en medezeggenschap belangrijk zijn.

De Belangen Behartiging Militaire Vakbond Suriname heeft vorige week woensdag de oprichtingsvergadering gehouden in het ledentehuis van de Surinaamse Politie Bond (SPB).

De statuten en het huishoudelijk reglement zijn goedgekeurd.

Het oprichtingsbestuur is gepresenteerd aan de ruim 90 leden die aanwezig waren. De bond wordt geleid door korporaal Gary Perk. De politiefunctionarissen Raoul Hellings en Sergio Gentle zijn onbezoldigde adviseurs.

De vakbond voor het leger is een beschaafde vereniging waarin er fundamentele erkenning is voor al haar leden. Deze vakbond, zal zich met hart en ziel inzetten voor de collectieve en individuele belangen van de leden.

De bond maakt zich sterk voor de belangen van militairen en ex-militairen die zich inzetten en hebben ingezet voor de nationale veiligheid.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

drempels paraburg
Suriname

8-tonslimiet en toezicht bij heropening Parakreekbrug

soeropawiro
Suriname

Minister Soeropawiro stuurt dossier gronduitgifte naar Openbaar Ministerie

UNDP-delegatie in gesprek met ministerie van Regionale Ontwikkeling over samenwerking
Suriname

UNDP biedt hulp bij ontwikkeling van talent in binnenland van Suriname

ebu jones
Suriname

Jones: “Brunswijk neem ik niet altijd serieus”

goudwinning suriname
Suriname

DNA-fractieleiders in overleg met goudbedrijven over veiligheid binnenland

wapens
Suriname

Gevaarlijke wapens aangetroffen bij leerlingen scholen De Nieuwe Grond

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws