• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Strengere winkelcontroles in ressort Paramacca

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 juni 2022 13:30
in Nieuws
Winkelcontrole Sipaliwini ii 533x400 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De bestuursdienst van het ressort Paramacca in het district Sipaliwini heeft recentelijk winkelcontroles uitgevoerd in het gebied.

De inspecties zijn op 18 juni 2022 gedaan in samenwerking met het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG) en de Economische Controle Dienst (ECD).

Districtscommissaris Osé Jabini wil erop toezien dat er regelmatig controles plaatsvinden. Hij acht dit van belang met het oog op voedselveiligheid en ordehandhaving alsook een correcte naleving van de vergunningsvoorwaarden.

Bij de recente controles zijn vele zaken aan het licht gekomen. Sommige winkels hadden magazijnen vol vervallen spullen, die ontruimd en vernietigd zijn.

Daarnaast bleek dat ondernemers niet over een vergunning beschikken en er alcohol – die op niet-legale wijze het land is binnengehaald – werd verkocht. Ook werden onhygiënische toestanden door het BOG geconstateerd, waaronder honden en dierlijk afval in de magazijnen.

Twee winkels moesten vanwege deze situatie gesloten worden. Opening is pas weer mogelijk nadat zaken in orde zijn gebracht en de boete voldaan is.

“Wij hebben opgemerkt dat er een trend is ontstaan, waarbij grote zaken in de stad hun reeds vervallen en haast vervallen producten transporteren naar hun winkels in het binnenland, dit in de veronderstelling dat er geen winkelcontroles plaatsvinden in het binnenland”, zegt de burgervader.

Besloten is om de twee maanden winkelinspecties te doen. Met regelmatige controles en boetes die hiermee gepaard gaan, zal men eerder genoodzaakt zijn zich te houden aan de voorwaarden.

“Ik ga erop toezien dat er regelmatig controle wordt uitgevoerd binnen mijn resort, zodat de gezondheid van de mensen gewaarborgd is”, aldus dc Jabini.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

braille 5498805 960 720 handicap beperking
Suriname

Voorzitter Stichting Wan Okasi: mensen met een beperking een onzichtbare meerderheid

kantoor werken
Suriname

Middenklasse in Suriname verliest positie, stelt criticus Feller

iwan Ganga
Suriname

Natin start met Cohort 4 van de Oil & Gas-opleiding

voodoo bonumang winti
Lifestyle

Geor Hering haalt fel uit naar geloof in bonuman en waarschuwt voor risico’s

patrick kensenhuis
Suriname

Werkenden vormen ruggengraat van district Para

AdeKUS Euopese Commissie
Suriname

Suriname wil aansluiten bij Horizon Europe en Erasmus+

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws