• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Massaprotest duizenden Rohingya-vluchtelingen in Bangladesh: wij willen naar huis

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 juni 2022 16:39
in Nieuws
indiase demonstranten

GFC NIEUWSREDACTIE- Tienduizenden Rohingya-vluchtelingen in Bangladesh demonstreerden zondag, omdat zij terug willen naar Myanmar, waar ze vijf jaar geleden vluchtten voor een bruut militair optreden.

Bijna een miljoen zitten vast aan bamboe- en dekzeilhutten in 34 smerige kampen in het zuidoosten van Bangladesh, zonder werk, slechte sanitaire voorzieningen en weinig toegang tot onderwijs.

“We willen niet in de kampen blijven. Vluchteling zijn is niet makkelijk. Het is een hel. Genoeg is genoeg. Laten we naar huis gaan”, zei de hoogste Rohingya-gemeenschapsleider Sayed Ullah in een toespraak op een bijeenkomst.

In 2018 concludeerden onderzoekers van een onderzoeksmissie van de Verenigde Naties naar de moorden en gedwongen massale uittocht van Rohingya-moslims in Myanmar dat een strafrechtelijk onderzoek en vervolging gerechtvaardigd was van topgeneraals uit Myanmar voor misdaden tegen de menselijkheid en genocide.

Foto: Tanbir MIRAJ

ShareTweetSendSend

Meer berichten

NV havenbeheer
Suriname

Suriname blijft volgens Nederlandse analist gevangen in groeiende importverslaving

beschuit met muisjes
Lifestyle

Discussie over muisjes bij geboorte baby’s in Suriname en Nederland

ADEK anton de kom universiteit
Nieuws

Onderwijs en toetsing hervat na spoed-ALV wetenschappelijk personeel Adek

kpa
Suriname

Calamiteitenteam KPA versterkt met 47 nieuwe gecertificeerde leden

Keya Stedenburg
Lifestyle

Surinaamse mannen gaan viraal na wanhopige berichten aan jongedame

President Jennifer Simons in gesprek met seniore burgers tijdens de kerstviering in de tuin van het presidentieel paleis in Paramaribo.
Suriname

President Simons viert Kerst met ruim 500 senioren in tuin van presidentieel paleis

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws