• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

23-jarige geestelijk gestoorde man doodgeschoten door militair

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 juni 2022 19:28
in Nieuws
politie 1

GFC NIEUWSREDACTIE- De 23-jarige geestelijk gestoorde jongeman, Xavier Godekken, heeft op donderdag 16 juni aan de Kwattaweg een schotverwonding opgelopen toen hij een autobestuurder wilde beroven en tijdens een vluchtpoging werd doodgeschoten.

De politie van Kwatta deed na de melding van het schietincident met dodelijk afloop de locatie aan voor onderzoek. Daar aangekomen werd Xavier ter hoogte van Rubim Markt met een schotverwonding liggend op zijn buik aangetroffen. Het slachtoffer vertoonde geen teken van leven meer, meldt het KPS.

Volgens het voorlopig politioneel onderzoek is gebleken dat Xavier eerder op die dag een auto had gestolen aan de Vleesgroentestraat.

Tijdens zijn vluchtpoging, veroorzaakte hij ter hoogte van middenpad Kwatta reed hij een Noah-busje aan. De bestuurder van het Noahbusje zette de achtervolging in en toen Xavier dat doorhad, voerde hij zijn snelheid op.

Xavier reed ter hoogte van Rubim Markt een andere personenauto aan, die vervolgens tegen een ander geparkeerde auto aankwam.

De veroorzaker van de aanrijdingen stapte uit en stopte een personenauto die uit tegengestelde richting kwam aangereden. Bij die gelegenheid maakte hij het portier open en trok de bestuurder uit het voertuig.

De bestuurder die een militair blijkt te zijn, haalde zijn dienstvuistvuurwapen tevoorschijn. Toen Xavier dat zag, probeerde hij de man te ontwapen, waardoor er een worsteling ontstond tussen de twee mannen. Daarbij loste de man een schot en werd Xavier geraakt met voor hem het noodlottig gevolg.

Het ontzielde lichaam van Xavier is voor obductie door de politie in beslag genomen alsook het eerder ontvreemd voertuig.

Mis dit niet:

Inschrijving B-niveau beroepsonderwijs verlengd: leerlingen krijgen nieuwe kans

Gericht nationaliteitsbeleid moet buitenlands talent voor Suriname toegankelijker maken

De politie van Kwatta is belast met het onderzoek voor wat betreft de auto diefstal en de aanrijdingen.

Het gedeelte van het schietincident met dodelijk afloop is overgedragen aan de Militaire Politie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ministerie biedt leerlingen nieuwe mogelijkheid voor B-niveau beroepsonderwijs.
Suriname

Inschrijving B-niveau beroepsonderwijs verlengd: leerlingen krijgen nieuwe kans

Initiatiefwet wil snelle naturalisatie van buitenlandse topsporters mogelijk maken.
Sport

Gericht nationaliteitsbeleid moet buitenlands talent voor Suriname toegankelijker maken

Schietincident bij Heilig Hartschool leidt tot drie aanhoudingen.
Suriname

Drie verdachten aangehouden na schoten bij Heilig Hartschool te La Vigilantia

Suriname wijst alternatief schip van Guyana voor Canawaima-route af
Suriname

Guyana: Suriname wijst alternatief schip voor Canawaima-verbinding af

Heritage Month verbindt Suriname, Amsterdam en nieuwe generaties
Nederland

Surinaamse cultuur, taal en erfgoed centraal tijdens Heritage Month in Amsterdam-Zuidoost

Abrupte stopzetting Canawaima roept vragen op in DNA.
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt duidelijkheid over abrupte stopzetting Canawaima-veerverbinding

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws