• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi geeft opdracht tot evacuaties in Paramaribo

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 juni 2022 00:00
in Nieuws
santokhi wateroverlast overstroming 1

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi heeft zich samen met minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW) en Jerry Slijngard, coördinator van het Nationaal Coördinatiecentrum voor Rampenbeheersing (NCCR), georiënteerd in diverse gebieden in Paramaribo die kampen met wateroverlast.

Tijdens de oriëntatie op 16 juni heeft het staatshoofd laten optekenen dat hij inmiddels een clusterteam van ministers de opdracht heeft gegeven tot crisismaatregelen om de situatie onder controle te houden.

Het NCCR heeft de opdracht om evacuaties uit te voeren in gebieden die zwaar getroffen zijn.

De presidentiële delegatie bezocht onder andere de Verlengde Keizerstraat, Kristalstraat, de Salvator Muloschool en het pompgemaal Mathoera.

Volgens het staatshoofd zijn dringende crisismaatregelen noodzakelijk. De weersverwachtingen wijzen uit dat het regenweer de komende maanden zal aanhouden.

Bekijk ook:

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

Zoon aangehouden na bedreiging van moeder en vernieling van woning en voertuig

Er wordt veel neerslag verwacht en een stijging van het waterpeil in de rivieren. De regering doet er alles aan om erger te voorkomen.

Het ministerie van Openbare Werken gaat per onmiddellijk over tot werkzaamheden om het overtollige water uit de getroffen gebieden weg te loodsen.

“Als er zware pompen ingehuurd moeten worden om het water weg te krijgen, zullen wij dat doen”, schetst president Santokhi de noodzaak voor een oplossing.

Het NCCR moet personen evacueren die niet in hun woning kunnen verblijven en waar er een onhygiënische situatie is ontstaan.

Hij merkt op dat de mensen uit hun woningen moeten en dat de huizen een opknapbeurt moeten krijgen. Voor de getroffenen worden er voorlopige opvangfaciliteiten gecreëerd.

President Santokhi merkt op dat het geen tijd is voor schelden en vingerwijzen. Er dient nu actie ondernomen te worden en collectief gewerkt worden aan een oplossing voor het waterbeheersingsvraagstuk.

Suriname behoort tot de top 10 landen met een zeer lage kustlijn. Stijging van de temperatuur op de aarde en de waterspiegel in de oceanen, zullen ervoor zorgen dat deze landen onder water zullen lopen.

“Laten wij milieubewust worden en ons land beschermen. Als overheid kunnen wij het niet alleen, het is een collectieve verantwoordelijkheid”, voegt het staatshoofd eraan toe.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

In de praktijk mag dat vaak niet zonder toestemming van de bank.
Lifestyle

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

Politie grijpt in na escalatie binnen gezin in Santodorp
Suriname

Zoon aangehouden na bedreiging van moeder en vernieling van woning en voertuig

Vandalisme aan Telesur-netwerk laat honderden huishoudens zonder internet
Suriname

Landveld wacht op schaderapport na reeks vernielingen aan telecomnetwerk

Verkeersveiligheid krijgt prioriteit tijdens vakantieperiode
Suriname

TCT wil meer bevoegdheden voor Justitie en Politie tijdens vakantieperiode

SEMC investeert in personeel met modulaire vakopleiding Automontage
Suriname

SAO certificeert SEMC-medewerkers via nieuw Micro Credentials-concept

Braamspunt blijft cruciaal broedgebied dankzij nieuwe beschermingsmaatregelen.
Suriname

Broedboxen redden bedreigde zeeschildpadden: ruim 91 procent van eieren succesvol uitgekomen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws