• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Latere invoering BTW wordt geïncorporeerd in IMF-programma

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 juni 2022 11:25
in Nieuws
imf

GFC NIEUWSREDACTIE- Recent is de nieuwe wet Belasting over de Toegevoegde Waarde (BTW) ingediend bij De Nationale Assemblee.

De BTW zal de omzetbelasting vervangen. Dit zal leiden tot een moderne en effectievere manier van belastinginning. De achterliggende doelstelling is de overheidsfinanciën te versterken.

De ingangsdatum van de BTW was initieel 1 juli 2022 maar deze is nu gewijzigd naar 1 januari 2023. Een belangrijke overweging bij dit uitstel was om de samenleving zo veel als mogelijk te beschermen tegen prijsstijgingen.

Mede door de oorlog in Oekraïne zijn internationale prijzen behoorlijk gestegen. Door de latere invoering van de BTW zullen de effecten hiervan minder stringent zijn voor de samenleving. Daarnaast geven de extra zes maanden meer ruimte om een goede implementatie te bewerkstelligen.

Aangezien de implementatie van de BTW een belangrijk onderdeel is van het IMF-programma, is aan het IMF gevraagd de latere uitvoering in het macro-economische model te incorporeren.

Bekijk ook:

Inflatie blijft druk uitoefenen ondanks stabielere SRD, waarschuwt SEOB

Nog twee verdachten aangehouden in onderzoek naar beschieting politieambtenaar

De tweede programma-evaluatie door de IMF-Board van eind juni zal daarom worden opgeschoven.

Het IMF-programma loopt tot eind 2024 en behelst een aantal maatregelen om de fiscale en monetaire positie van de Staat te versterken. Een belangrijk onderdeel daarvan is ook de herstructurering van de schulden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Staatsschuld blijft hoog ondanks lichte daling.
Suriname

Inflatie blijft druk uitoefenen ondanks stabielere SRD, waarschuwt SEOB

Onderzoek beschieting politieambtenaar levert nieuwe aanhoudingen op.
Suriname

Nog twee verdachten aangehouden in onderzoek naar beschieting politieambtenaar

UPR-rapport brengt aandachtspunten voor mensenrechten in kaart.
Suriname

UPR-Commissie presenteert evaluatierapport aan minister Monorath

Nieuwe EU regels moeten kledingverspilling tegengaan. Dit kan ook kansen bieden voor Surinaamse importeurs, goede doelen en gezinnen. Foto: illustratief
Lifestyle

Nieuwe EU-regel kan Suriname gratis kleding opleveren

Noodreparatie afgerond vóór deadline, voorbereiding reconstructie gestart.
Suriname

Noodherstel Van ’t Hogerhuysstraat verloopt volgens planning

Twist over Ingi Dey belandt bij de rechter.
Suriname

Stichting Amazone Markt Suriname sleept president voor de rechter om organisatie Dag der Inheemsen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws