• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onderstand pensioen aangepast met SRD 900

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 juni 2022 14:55
in Nieuws
handen man oud bejaard

GFC NIEUWSREDACTIE- Onderstandgenietenden en hun nabestaanden mogen een aanpassing van het onderstand pensioen tegemoet zien.

In de Raad van Ministers (RvM) is op 1 juni goedgekeurd dat het onderstand pensioen met SRD 900,- wordt aangepast.

Minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (BiZa) pleitte voor de aanpassing door te stellen dat op basis van wettelijke regelingen landsdienaren en hun nabestaanden geen aanspraak maken op een pensioen.

De bewindsman benadrukte dat het gaat om landsdienaren die heel kort, veelal op basis van een arbeidsovereenkomst, voor het land hebben gewerkt.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken is belast met de geldelijke voorzieningen, onderstand pensioen, van deze groep landsdienaren, meld het Directoraat Volkscommunicatie.

Bekijk ook:

Verzet tegen Guyanese bijdrage aan brug over de Corantijn

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

Thans varieert het onderstand pensioen tussen de SRD 300,- en SRD 350,-. Daar de regering besloten heeft de AOV gelden te verhogen naar SRD 1250,- “is het gewenst ook het onderstand pensioen aan te passen naar dit niveau en wel met SRD 900,-”, beargumenteerde de bewindsman, mede gelet op de financieel economische situatie.

Vicepresident Ronnie Brunswijk, die de RvM voorzit, kon zich met de gehele Raad terugvinden in het voorstel van de bewindsman.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Guyana staat nog steeds achter gezamelijke bouw Corantijnbrug. Foto: Illustratief
Suriname

Verzet tegen Guyanese bijdrage aan brug over de Corantijn

Nederland praat over een hogere erfbelasting. Dit kan ook gevolgen hebben voor Surinamers met familie, een woning of ander vermogen in Nederland.
Lifestyle

Hogere Nederlandse erfbelasting kan ook Surinamers duur komen te staan

A.A. Hoogenboorn Atheneum behaalt hoogste voorlopige slagingspercentage
Suriname

Voorlopige eindexamencijfers HAVO en VWO tonen positieve ontwikkeling

Regering zet in op moderne havens als motor voor toekomstige economie
Suriname

Simons: moderne havens essentieel voor economische groei en offshore-ontwikkeling

Ondanks beperkte middelen blijft politie optreden tegen criminaliteit
Suriname

Politie registreert 19 gewapende overvallen en 184 inbraken in één maand

Coöperatie Tranga Wroko Umang Fu Marwina krijgt impuls voor podosiri-productie
Suriname

DAOB ondersteunt podosiri-producenten in Marowijne met verwerkingsapparatuur

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws