• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Mijnbouwrechten in bufferzone waterkrachtwerken ingetrokken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 mei 2022 03:00
in Nieuws
Het Afobakkastuwmeer.

Het Afobakkastuwmeer.

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen heeft samen met zijn directie, staf en de districtssecretaris van Brokopondo poolshoogte genomen bij de Afobaka krachtcentrale in Brokopondo, Suriname.

Tijdens dit bezoek is de delegatie breedvoerig ingelicht door Staatsolie Power Company Suriname (SPCS) over de beheersing van het waterpeil in het stuwmeer, de integriteit van de stuwdam, de huidige crisissituatie in de dorpen langs de Surinamerivier en communicatie.

Minister David Abiamofo geeft aan tevreden te zijn over het watermanagement en de interne monitoring van de waterkrachtwerken.

Ook zegt de bewindsman ten aanzien van de beheersing van de externe invloeden, te pleiten voor een multidisciplinair platform met relevante stakeholders. Dit, om zodoende gecoördineerde maatregelen te kunnen implementeren.

“Het gaat bij deze over de ongecontroleerde uitbreiding van woonkern Afobaka en om commerciële activiteiten in de nabijheid van de waterkrachtwerken.”

In dit kader heeft het ministerie in de afgelopen maanden alvast verleende mijnbouwrechten in de bufferzone van de waterkrachtwerken ingetrokken en zal het beleid van zero tolerance in dat gebied worden gecontinueerd.

Vanuit het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen zal worden nagegaan in welke mate haar communicatie units ter ondersteuning van SPCS kunnen dienen. Dit, ten behoeve van op maat gesneden en doelgerichte communicatie met de lokale gemeenschappen.

Mis dit niet:

Winkel in Para Oost gesloten, rattenuitwerpselen aangetroffen

21 jachtopzieners beëdigd tot Buitengewoon Agent van Politie

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bestuursdienst grijpt in na ernstige hygiëneovertredingen bij winkel.
Suriname

Winkel in Para Oost gesloten, rattenuitwerpselen aangetroffen

Nieuwe BAVP’s moeten illegale houtkap en grondoccupatie aanpakken
Suriname

21 jachtopzieners beëdigd tot Buitengewoon Agent van Politie

huis woning suriname paramaribo
Lifestyle

‘Nederlanders steken spaargeld in huis in Suriname, maar missen groot pensioenvoordeel’

US$ 2,7 miljoen Japanse steun voor versterking Surinaamse waterinfrastructuur.
Suriname

Nieuwe pompinstallatie Sommelsdijks Kreek officieel in gebruik

Cubanen in Suriname
Suriname

Ministerie ontkent achterstanden bij behandeling verblijfsaanvragen

Invordering belastingen moet worden gemoderniseerd, maar rechtsbescherming blijft aandachtspunt.
Suriname

Parlement bespreekt nieuwe regels voor belastinginvordering en invorderingskosten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws