• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Interim-bestuur SVB: Mankoe bood duizenden US Dollars aan in ruil voor steun afgezet bestuur

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 april 2022 06:52
in Nieuws
interim bestuur svb atompai hellings

GFC NIEUWSREDACTIE- Er komen binnenkort verkiezingen bij de Surinaamse Voetbal Bond (SVB), dat heeft het interim-bestuur bekendgemaakt op een persconferentie.

Het mediamoment kwam minder dan 24 uur nadat een meerderheid van de ledenvergadering donderdagavond tijdens de jaarvergadering van de SVB het bestuur onder leiding van John Krishnadath had afgezet.

Op deze persconferentie onthulde Milando Atompai onder andere dat de veel besproken penningmeester van het afgezet bestuur, Bidjaikoemar Mankoe, sinds donderdagavond verschillende vertegenwoordigers van clubs duizenden dollars beloning had aangeboden in ruil voor hun steun bij eventuele verkiezingen.

Krishnadath heeft zelf een persverklaring verstuurd naar de media waarin hij het interim-bestuur als onwettig bestempelde. Maar uit de inleiding die Atompai heeft gehouden, moet de conclusie getrokken worden dat de hele afzettingsprocedure die donderdag gevolgd is, in overeenstemming was met de statuten van de SVB.

Op een gegeven moment zou Krishnadath geprobeerd hebben de jaarvergadering te verdagen, maar een meerderheid van de leden was tegen dit besluit en gaf aan de vergadering te willen voortzetten.

De groep onder leiding van Krishnadath verliet daarop, samen met 21 lelden de zaal, maar de meerderheid die was achtergebleven, zette de vergadering voort.

Aniel Gisaidoebe, die namens voetbalvereniging Leo Victor in het interim-bestuur zit, las een artikel uit de statuten van de SVB die vrij duidelijk zijn hierover. De algemene ledenvergadering is het hoogste orgaan bij de SVB en als een meerderheid van de ALV zegt de vergadering voort te willen zetten, dient de voorzitter dat ook te doen.

Atompai en de rest van het interim-bestuur zeggen voorbereid te zijn op een eventuele juridische strijd, echter richt zij zich voornamelijk op de belangrijkste opdracht van de ontevreden leden: het organiseren van verkiezingen binnen zes tot acht weken.

Bekijk ook:

Politie houdt twee verdachten aan na diefstal van aluminiumonderdelen in Houttuin

‘Nederlands model met handhavers kan de Surinaamse politie ontlasten’

Foto: het interim-bestuur van de SVB, met in het midden voorzitter Milando Atompai

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Verdachten hebben gezamenlijk 14 vonnissen op hun naam staan.
Suriname

Politie houdt twee verdachten aan na diefstal van aluminiumonderdelen in Houttuin

Meer toezicht op straat: is een Surinaams boa systeem een optie? Foto: voertuig Nederlandse handhaving
Nederland

‘Nederlands model met handhavers kan de Surinaamse politie ontlasten’

Onderwijsveld bespreekt uitdagingen en verbeterpunten tijdens evaluatiebijeenkomst
Suriname

Schoolleiders blikken terug op onderwijsjaar en werken aan verbeteringen voor nieuw schooljaar

Mensenrechten vragen om dialoog, onderwijs en maatschappelijke bewustwording.
Suriname

Suriname zoekt balans tussen tradities en internationale mensenrechtennormen

SRD 90 miljoen voor zonnepanelen
Suriname

Hakrinbank lanceert zonne-energiefinanciering en AI-opleiding tijdens 90-jarig jubileum

Voorbereidingen India Day 2026 centraal tijdens bezoek aan Nickerie.
Suriname

India en Suriname zetten in op verdere versterking van culturele banden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws