• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SRD 6 miljoen vrijgemaakt voor slachtoffers wateroverlast

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 april 2022 07:31
in Nieuws
ondergelopen dorpen binnenland overstroming

GFC NIEUWSREDACTIE- De regering van Suriname heeft SRD 6 miljoen vrijgemaakt om personen die in de afgelopen weken hard getroffen zijn door wateroverlast te ondersteunen.

Het gaat in deze om bewoners in het binnenland en de districten Saramacca en Nickerie waar bepaalde gebieden onder water lagen en landbouwers schade hebben opgelopen aan hun aanplant.

“De president heeft inderdaad toestemming gegeven om SRD 6 miljoen vrij te maken voor de slachtoffers van wateroverlast”, zegt minister Gracia Emanuël van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS).

De bewindsvrouw zegt verder dat een clusterteam van ministers het beheer zal hebben over dit bedrag. “We moeten nog nagaan op welke manier dit geld besteed zal worden aan de slachtoffers. We denken sowieso aan het verstrekken van pakketten aan mensen die hard getroffen zijn door wateroverlast, want bewoners van bepaalde dorpen in het binnenland zijn behalve hun huizen, ook hun landbouwgronden en landbouwgewassen kwijt. Dus deze mensen moeten voor een bepaalde tijd voorzien worden van voedsel.”

Volgens de minister lopen bepaalde gebieden in het binnenland weer het gevaar onder water te lopen, terwijl sommige dorpen al onder water liggen, maar de situatie in deze dorpen is nog niet zorgwekkend.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

voodoo bonumang winti
Lifestyle

Geor Hering haalt fel uit naar geloof in bonuman en waarschuwt voor risico’s

patrick kensenhuis
Suriname

Werkenden vormen ruggengraat van district Para

AdeKUS Euopese Commissie
Suriname

Suriname wil aansluiten bij Horizon Europe en Erasmus+

statistiek peiling groei economie
Suriname

Oprichting National Statistical Lab moet datagedreven beleid in Suriname versterken

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436475
Suriname

Suriname werkt aan inclusieve aanpak biodiversiteit

Uraiqit Ramsaran
Suriname

Defensie zet in op modernisering en versterking leger

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws