• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Operatie Falawatra uit de kast voor structurele aanpak wateroverlast binnenland

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 maart 2022 01:00
in Nieuws
ondergelopen dorpen binnenland overstroming

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi van Suriname zegt dat het huidig wateroverlastprobleem in het binnenland een historisch probleem is.

Om zijn stelling kracht bij te zetten haalde de president “Operatie Falawatra” uit 2006 aan waarbij gebieden in de omgeving van deze rivier overstroomden.

“Een structurele oplossing toen zou zijn geweest, als men het plan om de hoger gelegen delen in de leefgemeenschappen te identificeren had afgerond”, zegt het staatshoofd.

Er zou toen reeds een aanvang zijn gemaakt om op deze hoger gelegen platformen tenten en barakken te plaatsen. In de rivieren zouden er meter paaltjes worden geplaatst zodat men tijdig kon zien wanneer het water aan het stijgen was en de bewoners op tijd naar de platformen geëvacueerd zouden kunnen worden. Dit plan is echter nooit uitgevoerd. Met bijstand van internationale donoren zal dit plan weer opgepakt en uitgevoerd moeten worden.

De bewoners en ook de biodiversiteit zal in de toekomst beschermd moeten worden. De enige hulp die er nu aan de getroffen gebieden geboden kan worden is voedselhulp.

President Santokhi heeft een clusterteam van ministers aangewezen, met aan het hoofd de vicepresident, om samen met NCCR de communicatie op gang te brengen en de schade te inventariseren om te zien welke gebieden het zwaarst getroffen zijn.

De gebieden zijn nu moeilijker te bereiken waardoor er met de bewoners zal worden afgestemd de goederen met boten naar de getroffen dorpen te transporteren.

De president zal binnenkort afreizen naar het binnenland om met de traditionele gezagsdragers en de bewoners de aftermath te bespreken en een duurzame oplossing te creëren.

Mis dit niet:

KIVC pleit voor invoering van ‘SR-Alert’ om Surinamers via hun telefoon te waarschuwen bij gevaar

Surinaamse diplomatieke en dienstpaspoorthouders vanaf 2027 visumvrij naar Benelux

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

stad paramaribo onderwater overstroming suriname 1
Lifestyle

KIVC pleit voor invoering van ‘SR-Alert’ om Surinamers via hun telefoon te waarschuwen bij gevaar

Suriname wil ook visumprocedures voor gewone reizigers versoepelen
Suriname

Surinaamse diplomatieke en dienstpaspoorthouders vanaf 2027 visumvrij naar Benelux

Dagelijks bezoeken ongeveer 2.000 patiënten de poliklinieken van AZP. Telefonische afspraken kunnen een deel van de ziekenhuisbezoeken vervangen. Foto: Illustratief
Gezondheid

Telefonisch consult met medisch specialist kan druk op Surinaamse ziekenhuizen verlichten

Delegatie pleit voor Duitse ambassade voor Suriname en Guyana.
Suriname

Suriname en Duitsland verkennen mogelijkheden voor bredere samenwerking

De Melkcentrale
Suriname

DNA-commissie vraagt opheldering over rijstsector, Melkcentrale en CEVIHAS

De politie in Nickerie heeft een 21-jarige verdachte aangehouden na meerdere inbraken bij een tempel aan de Rambaran Mishreweg. Foto: KPS
Suriname

Jongeman (21) aangehouden na reeks inbraken bij tempel in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws