• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Marowijne bereidt zich voor op dreigende wateroverlast

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 maart 2022 12:58
in Nieuws
water regen

GFC NIEUWSREDACTIE- Door aanhoudende regens dreigt wateroverlast een probleem te worden in het district Marowijne in Suriname.

Olivia Dominie, districtscommissaris Marowijne Zuid-West heeft een kennisgeving ontvangen dat gebieden langs de Walter Bursideweg langzaam onderlopen.

Er is nog geen sprake van hele dorpen die blank staan, maar de burgermoeder vreest wel hiervoor. “Wij verwachten niet dat de regen zal ophouden”, aldus Dominie.

De gebieden die kwetsbaar zijn voor wateroverlast zijn Akalekondre, Dantapoe, Ricanaumofo alsook verschillende woonwijken in Moengo. Door gebrek aan middelen kan vanuit het commissariaat niet veel gedaan worden.

De burgermoeder heeft intussen het Nationaal Coördinatie Centrum voor Rampenbeheersing (NCCR) op de hoogte gesteld.

Bekijk ook:

Jogi pleit voor standbeeld van Staatsolie-pionier Eddy Jharap vóór eerste offshore olieproductie

Wonen in Suriname vooralsnog goedkoper dan in Nederland

Dc Dominie geeft aan dat de wateroverlast ook te wijten is aan dichte rioleringen. Vele inritten zijn gebouwd met veel te kleine kokers of hebben soms helemaal geen kokers, waardoor het overtollig water niet wegstroomt. Er wordt al gewerkt om deze dichtingen zoveel mogelijk open te gooien.

Clyde Hunswijk, districtscommissaris Marowijne Noord-Oost, heeft nog geen klachten binnen over onderlopende gebieden in zijn bestuursgebied. Echter is de burgervader op zijn hoede.

Toen Albina in april 2021 met wateroverlast te kampen had mocht via het ministerie van Openbare Werken een aannemer werkzaamheden verrichten om die te verhelpen.

Echter is deze nog steeds niet uitbetaald, en zal dan niet zo bereid zijn nogmaals te helpen bij wateroverlast. “Laten wij hopen dat het droog blijft”, aldus dc Hunswijk.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Jogi pleit voor standbeeld van Staatsolie-pionier Eddy Jharap
Suriname

Jogi pleit voor standbeeld van Staatsolie-pionier Eddy Jharap vóór eerste offshore olieproductie

Geïmporteerde producten uit Nederland, de Verenigde Staten en andere landen zijn in Suriname vaak veel duurder. Beeld: Supermarkt ter illustratie.
Lifestyle

Wonen in Suriname vooralsnog goedkoper dan in Nederland

Vierjarig meisje vecht opnieuw tegen leukemie.
Nederland

Familie vraagt steun voor spoedbehandeling van jonge Za’nyah Prijor in Nederland

Training gericht op versterking van pluimveesector in het binnenland.
Suriname

Zestien deelnemers ronden pluimveetraining in Pusugrunu succesvol af

Vaders worden zondag verwend
Lifestyle

Paul Somohardjo nodigt heel Suriname uit voor Vaderdagviering

Zorgen over veiligheid, milieu en besluitvorming.
Suriname

Bewoners Houttuin dienen petitie in tegen voorgenomen radioactieve opslag- en werkfaciliteit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws