• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi: “Ik heb geen tijd voor beledigingen, maar bij een rechtstaat horen rechtsnormen die nageleefd moeten worden”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 maart 2022 07:00
in Nieuws
santokhi surinaamse vlag suriname

GFC NIEUWSREDACTIE- Recentelijk werden enkele burgers voor het beledigen van de Surinaamse president, Chandrikapersad Santokhi, opgepakt.

Tijdens het opbelprogramma “Bel, Tak Nanga Deng Tiri Man” bij Radio SRS, maandagavond ging het staatshoofd hierop nader in.

Het openbaar ministerie handelde conform artikel 152 van het wetboek van Strafrecht, waarbij burgers die het staatshoofd beledigden werden opgepakt. Verwijten van censuur en muilkorven en kleinzerigheid kreeg de president als gevolg hiervan.

“Ik heb geen tijd voor beledigingen”, zei het staatshoofd “maar bij een rechtstaat horen rechtsnormen die nageleefd moeten worden”.

Het oordeel aan de hand van het proces-verbaal van de politie, getuigd van ernstige rechtsnormen die geschonden worden. “Kritiek mag er zijn binnen de grenzen maar zelfs het beledigingen van de gewone burger is strafbaar”, stelt Santokhi.

Het recht van vrije meningsuiting gaat gepaard met een volwassen verantwoordelijkheid. “… anders zal hetzelfde recht jou veroordelen”, aldus het staatshoofd.

In een rechtstaat hoort het naleven van rechtsnormen immers. Er is dus niets mis als het openbaar ministerie optreedt bij overtreders als er op verantwoorde manier wordt overwogen in welk geval dit nodig is. “In een fatsoenlijke samenleving behoort men met respect met elkaar om te gaan”, aldus Santokhi.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zwaailicht politie
Suriname

Bewaker aangehouden in Geyersvlijt na incident met vuurwapen

Schoolkinderen
Suriname

Gezonde voeding op school krijgt impuls met nieuw pre-pilot project

Paramaribo Suriname onafhankelijkheidsplein
Lifestyle

Geor Hering daagt Surinamers uit bewijs te leveren voor geesten in presidentieel paleis

dharm mungra
Suriname

DNL biedt discussiestuk WBTRS aan President en DNA

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436325
Suriname

Politie rolt deel van gewelddadige bende op in Wanica

omgevallen boom
Suriname

Loosleiding Kampstafweg vrijgemaakt na belemmering door omgevallen boom

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws