• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

CBB heeft eigen ambtenaar in Frans-Guyana

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 maart 2022 08:00
in Nieuws
CBB heeft eigen ambtenaar in Frans Guyana

GFC NIEUWSREDACTIE- Afgelopen weekeinde vond de ondertekening plaats van de overeenkomst inhoudende de tewerkstelling van CBB-ambtenaar in Suriname, Leroy Eduards, te St. Laurant in buurland Frans-Guyana.

Deze overeenkomst vloeit voort uit de MoU die in augustus 2021 is getekend tussen Suriname en Frankrijk, in het kader van een nauwere samenwerking tussen Suriname en Frans-Guyana op het gebied van de bevolkingsadministratie.

Eduards zal vanaf 15 maart tewerkgesteld worden in het Centraal Hospitaal van St. Laurant CHOG, waar zich een Burgerlijke Stand unit van Frans-Guyana bevindt om het jarenlange probleem van de vaststelling van de nationaliteit van kinderen geboren uit Surinaamse moeders in Frans-Guyana en het opmaken van diens geboorteakten met vermelding van de juiste gegevens, aan te pakken.

Het betreft hierbij min of meer 1500 kinderen die elk jaar in Frans-Guyana worden geboren.

De overeenkomst werd onder toeziend oog van de minister van Binnenlandse Zaken getekend door BIZA-directeur Mohamad Nasier Eskak, terwijl namens Frans-Guyana de Prefect van Frans-Guyana Thierry Queffelec en directeur Didier Guidoni van CHOG, tekenden.

Directeur Anastatia Kanapé-Pokie van het CBB riep de ambtenaar op om zijn best te doen en het werk als een voorbeeldige CBB-ambtenaar ter hand te nemen.

“U weet dat het CBB zich momenteel in een transformatieproces bevindt waar wij zeggen w’o kenki a tori en dat houdt ook in dat wij het imago van CBB landelijk en regionaal willen verbeteren en ik reken op u.”

Mis dit niet:

Storing bij e-paspoortaanvraag leidt tot frustratie en onnodige vertraging

Twintig jaar later opnieuw zorgen over cyanide, kwik en de Saramaccarivier

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Oproep tot betere noodvoorzieningen bij CBB-locaties.
Suriname

Storing bij e-paspoortaanvraag leidt tot frustratie en onnodige vertraging

Inheemse organisaties stellen vragen over historische lessen, toezicht en bescherming van het ecosysteem.
Suriname

Twintig jaar later opnieuw zorgen over cyanide, kwik en de Saramaccarivier

De Nieuwe Leeuw overhandigt voorstellen voor Sovereign Wealth Fund, Local Content en Transfer Pricing aan president Simons.
Suriname

DNL biedt president drie ontwerpwetten aan voor duurzaam beheer van Surinaamse rijkdommen

Vernieuwing moet uitstraling, functionaliteit en veiligheid van politieambtenaren versterken.
Suriname

KPS introduceert nieuw politie-uniform als onderdeel van modernisering

Ryan Torilal.
Suriname

PG gelast opsporing, aanhouding en voorgeleiding van Ryan Torilal

Bijzondere geboorte eerste drieling op nieuwe verloskamer.
Suriname

AZP verwelkomt na tien jaar opnieuw een drieling

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws