• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Legers Suriname, Guyana en Brazilië voorstander van jaarlijkse bilaterale gesprekken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 februari 2022 11:06
in Nieuws
legertop suriname en guyana

GFC NIEUWSREDACTIE- Naast Brazilië en Frans-Guyana is Suriname ook voorstander van een jaarlijkse bilaterale vergadering met Guyana, waarbij de twee landen afspraken kunnen maken met betrekking tot de militaire samenwerking.

“Hiermee kunnen wij dan een complete regionale veiligheidszone creëren, waarbij zowel het oosten, westen en zuiden zijn afgebakend”, benadrukt kolonel Henri van Axeldongen, de waarnemend bevelhebber van het Nationaal Leger.

De Guyanese legerbevelhebber, brigadier Godfrey Bess, bracht van 16 tot en met 18 februari een tegenbezoek aan de Surinaamse defensieorganisatie.

Er zijn diverse veiligheidsaspecten aan de orde gekomen, waaronder ook de samenwerking bij de grens tussen de legereenheden van beide landen. Verder is er gesproken over gezamenlijke opleidingen, oefeningen, sportactiviteiten en de aanpak van milieudreigingen en illegale mijnactiviteiten.

Defensie Suriname heeft reeds lang een voorstel gedaan voor het aangaan van een ‘bilateral defense agreement’ tussen beide landen. Een jaarlijkse Regional Meeting for Military Exchange (RRIM) met Guyana kan pas plaatsvinden, wanneer deze agreement op beleidsniveau door beide landen is ondertekend.

De delegatie was donderdagochtend ook te gast bij minister Krishna Mathoera van Defensie. Volgens de bewindsvrouw is het goed dat de samenwerking met Guyana wordt opgepakt, gezien de gezamenlijke belangen.

“Vooral bij de olie en gasindustrie waar veiligheid heel belangrijk wordt. Wij moeten voorbereid zijn op rampen die eventueel kunnen ontstaan”, zegt de minister.

De Guyanese delegatie bestond verder uit Lt.Col. Sheldon Howel, Capt. Nelon Mckenzie, Lt.CG Rondel Dougles en WO1 Raul Rodney.

ShareTweetSend

Meer berichten

wandelloop 1
Nieuws

DSB Bigi Yari Run verlicht Paramaribo met neon lights

sport voetbal
Sport

NOVA Stars Football Academy & Club brengt voetbal terug naar de buurten

verkeer nederland snelweg
Lifestyle

Mag je met een Surinaams rijbewijs in Nederland rijden?

gezondheid medisch bloeddruk
Gezondheid

Stijgende wereldwijde hoge bloeddruk bij kinderen belicht risico’s ook voor Surinaamse jongeren

[Aggregator] Downloaded image for imported item #420363
Suriname

Politie pakt beruchte inbreker ‘Nia’ op na reeks woninginbraken in Jarikaba

vader kind gezin
Lifestyle

Sterilisatie bij mannen kan vrouwen in Suriname veel verlichten en kosten besparen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws