• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Illegale en gewelddadige goudzoekers in mijnen I Am Gold zorgen voor onveilige situatie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 januari 2022 19:00 - Geüpdatet op 2 juni 2022 09:17
in Nieuws
munten goud en zilver

INGEZONDEN- Het Canadees goudbedrijf I Am Gold opereert al jaren In het district Brokopondo. Vanwege deze goudwinningsactiviteiten heb je illegale goudzoekers die in de mijnen van I Am Gold gaan, ook op zoek naar het edelmetaal.

Deze zorgen voor een onveilige situatie binnen de concessie en verstoren de werkprocessen van het bedrijf.

Dit is een probleem dat het bedrijf samen met de regering, de districtscommissaris, politie, vertegenwoordigers van het traditioneel gezag van Brokopondo al jaren probeert op te lossen, maar het schijnt maar niet te lukken.

De mogelijkheid om in een keer een groot bedrag te verdienen maakt het zeer aantrekkelijk om naar de mijnen te gaan.

Het zorgt wel voor andere problemen in de dorpen Nieuw Koffiekamp en Brownsweg die dichtbij het concessie van het bedrijf liggen.

Deze illegale goudzoekers storen zich aan god noch gebod. Ze zijn agressief, gewelddadig, gebruiken drugs en zijn meestal ook gewapend.

Ze plegen ook diefstallen en roofovervallen in het dorp. Als er niet wordt ingegrepen, kan de situatie uit de hand lopen.

VP

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436245
Suriname

Spanning loopt op bij goudmijn: twee doden na val van berg

aids voorlichting wit santi
Suriname

Succesvolle aidsvoorlichting ter gelegenheid van 14-jarig bestaan SWEC

3 ranjan
Suriname

Diaspora-ondernemers bundelen krachten voor toekomst Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436672
Suriname

Suriname investeert in wereldburgerschap: nieuwe generatie diplomaten in de maak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436659
Suriname

Gangarampandayweg bijna gereed na grootschalige aanpak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436674
Suriname

Suriname zet in op economische diplomatie tijdens missie naar Marokko

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws