• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Denguevirus zorgt ervoor dat muggen vaker bijten om ziektes beter over te brengen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 januari 2022 03:00
in Gezondheid
muskiet

Piek Chikungunya-uitbraak nog niet bereikt

GFC GEZONDHEIDSREDACTIE- Software-geanalyseerde video’s hebben aangetoond dat met dengue geïnfecteerde muggen zich meer aangetrokken voelen tot zoogdieren en vaker bijten, waardoor de mogelijkheden voor ziekteoverdracht verdrievoudigen.

Meer specifiek ontdekten de onderzoekers dat geïnfecteerde muggen aanzienlijk minder in staat zijn om een bloedvat te lokaliseren om zich te voeden.

Het onderzoek is gepubliceerd in het tijdschrift Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

Het onderzoeksteam zegt dat hun bevindingen wetenschappers kunnen helpen effectievere ziektebestrijdingsstrategieën te ontwikkelen, die wetenschappers tot nu toe zijn ontgaan.

Bloedvoedingsgedrag is een belangrijke determinant van hoe muggen denguevirussen verspreiden, de meest voorkomende door muggen overgedragen virussen.

Eerdere studies over hoe dengue-virusinfectie de voeding van muggenbloed beïnvloedt en bijgevolg virusoverdracht hebben geleid tot inconsistente resultaten.

Dit is mogelijk als gevolg van methodologische beperkingen die bevooroordeelde observaties veroorzaken van de volgorde van gedragingen die plaatsvinden tijdens bloedtoevoer.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

huisartsen spoedpost
Gezondheid

Onrust over hoge kosten bij RKZ Spoedpost

Bridge Medical Group
Gezondheid

Op korte termijn 24-uurs spoedpost voor betere zorgtoegang in Wanica

man bewusteloos EHBO eerste hulp hartmassage gewond
Gezondheid

Weinig kennis over reanimatie bij verdrinking onder Surinamers

santokhi en moodi india
Gezondheid

Patiënten merken geen voordeel van geschonken medicijnen uit India

amerikaanse militairen vs gezondheid 1
Gezondheid

Suriname en Verenigde Staten starten LAMAT 2026-missie voor versterking gezondheidszorg

vrouw dame bellen telefoon mobiel smartphone gesprek praten
Gezondheid

Slechte telefonische bereikbaarheid poliklinieken blijft probleem in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws