• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Mannen ervaren meer emotionele pijn tijdens relatiebreuk dan vrouwen, beweert nieuw onderzoek

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 november 2021 03:00 - Geüpdatet op 19 november 2021 13:34
in Lifestyle
man

GFC NIEUWSREDACTIE- Uit een nieuwe studie uit Engeland blijkt dat mannen de neiging hebben om meer emotionele pijn te ervaren dan vrouwen wanneer hun relatie een slechte wending neemt.

Een internationaal team van psychologen onder leiding van onderzoekers van Lancaster University deed eerste grootschalige analyse van relatieproblemen.

De studie had als doel een beeld te geven van de meest voorkomende relatieproblemen die worden ervaren.

“Tijdens het onderzoek realiseerden we ons dat dit een belangrijke kans was om veel gemeenschappelijke ideeën over genderverschillen in relaties op de proef te stellen”, zei de hoofdonderzoeker. “Zijn mannen bijvoorbeeld echt minder emotioneel in relaties dan vrouwen, of is het zo dat mannen gewoon worden gestigmatiseerd?”

Uit analyses bleek dat het meest voorkomende dat werd genoemd door mensen die over hun relatieproblemen spraken, ging over de emotionele pijn veroorzaakt door de problemen, in plaats van de problemen zelf.

Het meest voorkomende thema ging over “hartzeer” en bestond uit woorden als spijt, breuk, huilen en gebroken hart.

In tegenstelling tot hun verwachtingen, toonden de bevindingen van het team aan dat mannen liefdesverdriet aanzienlijk meer bespreken dan vrouwen. Deze bevindingen suggereren dat het stereotype van mannen die minder emotioneel zijn in relaties dan vrouwen mogelijk niet accuraat is.

Mis dit niet:

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Erfenissen van oudere Surinaamse Nederlanders kunnen grote bedragen naar familie in Suriname brengen.
Lifestyle

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

‘Nederlandse motorrijder krijgt veel strengere opleiding dan in veel andere landen’
Lifestyle

Surinaamse wegen en hoge snelheid vormen riskante combinatie voor motorrijders

Volwassen Nederlanders kunnen in veel gevallen direct bijstand aanvragen, maar vermogen en woonsituatie tellen wel mee. Foto: KLM-kist
Lifestyle

‘Surinamers die zonder inkomen terugkeren naar Nederland kunnen mogelijk direct bijstand aanvragen’

dsb de surinaamsche bank suriname paramaribo
Lifestyle

Nederlanders met Surinaamse bankrekening krijgen vanaf 2027 te maken met strengere regels

vliegtuig cabine reizen
Gezondheid

Medische behandeling in Nederland terwijl je in Suriname woont: regels verschillen na emigratie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws