• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Total Energies zal vervuilingsbelasting betalen aan Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 oktober 2021 04:00
in Nieuws
olie raffinaderij boorplatform

Wereldmarkt olie zakt, lokale prijzen blijven stijgen.

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname gaat de internationale markt voor emissiehandel op.

Dit betekent dat bedrijven met een hoge uitstoot van broeikasgassen, waaronder koolstofdioxide (CO2), emissierechten moeten betalen. Dit zal gebeuren op basis van een uitstootplafond.

Oliemaatschappij Total Energies zal het eerste bedrijf zijn met wie er een overeenkomst zal worden gesloten. De conceptovereenkomst is reeds besproken binnen de regering en met Total Energies, meldt United News.

Ruimtevaart zorgt ervoor dat DNA uit cel astronauten lekt

De oliemaatschappij heeft enkele tientallen miljoenen beschikbaar gesteld, waaronder 50 miljoen USD voor milieuprojecten. Die zullen in de tweede fase worden uitgevoerd. In de eerste fase komt Total in met het ondersteunen van institutionele versterkingen.

Het REDD+-programma wordt daarbij meegenomen. “Dit is eigenlijk de eerste keer dat Suriname echt zal doen aan carbon trading. We gaan eerst een beetje bescheiden beginnen. We willen niet groot beginnen als andere landen, omdat het tot slot van rekening gaat het om een langer termijn overeenkomst. Dus we willen heel voorzichtig beginnen op kleine schaal”, zegt minister Silvano Tjong-Ahin, van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM).

Emissiehandel heeft ten doel om de uitstoot van broeikasgassen tegen te gaan. Landen kunnen daaraan wat verdienen, en tegelijkertijd vervuilers stimuleren om schoner te werken. Hoe meer er uitgestoten wordt, hoe hoger het tarief.

“Het is iets nieuws voor ons, en we moeten niet gaan pretenderen dat we het allemaal weten. We gaan een aantal maanden uittrekken om de institutionele versterking te doen”, zegt de minister.

Total zal ook opdraaien voor de gewenste institutionele versterking.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

santokhi en moodi india
Gezondheid

Patiënten merken geen voordeel van geschonken medicijnen uit India

kaars-aansteken
Suriname

Verdriet en bezorgdheid na verdrinking tiener in Vierkinderen

brandweer vuur
Suriname

Gezin ongedeerd na woningbrand in Houttuin

moord misdaad dood crime overleden plaats delict beroving pistool inbraak
Suriname

Samenleving geschokt door gewelddadige dood jonge vrouw

paulus frankrijk
Suriname

Aprasong-Paulus start formeel diplomatieke missie in Frankrijk

skalians marowijnerivier goudwinning
Suriname

Kritiek op uitspraken minister over skalian-activiteiten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws