• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Minister Pokie belicht hoge ontsluitingskosten en –problemen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 mei 2021 07:15
in Nieuws
ontbossing graafmachine

Suriname wordt stukje bij beetje uitgehold

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Diana Pokie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) heeft tijdens de parlementsvergadering van donderdag haar licht laten schijnen over het grondbeleid van haar ministerie.

De bewindsvrouw heeft in haar beantwoording van vragen gesteld tijdens de vergadering van 29 april onder meer gewezen op de hoge kosten om gebieden te ontsluiten.

Daarnaast kampen veel verkavelingsprojecten met ontsluitingsproblemen.

Het beleid inzake de gronduitgifte is gestoeld op het principe “elke burger een stuk grond”. Het is echter zaak dat er bouwrijpe gronden geïdentificeerd worden om dit streven te verwezenlijken.

In dit proces zijn er hoge kosten om deze gebieden ontsluiten.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Jaloerse vrouw stuurt vergiftigd vlees voor ex, maar brengt zoontje (10) van bezorger om het leven

Er zijn oriëntatiegesprekken met het bedrijfsleven voor ondersteuning en in studie zijn er voorstellen om na te gaan hoe burgers een additionele bijdrage zouden kunnen leveren om deze ontsluitingskosten mede te helpen dragen.

“Er zijn tal van verkavelingsprojecten die met ontsluitingsproblemen kampen, te denken aan de periode 2005 tot heden”, aldus minister Pokie.

De gronden moeten namelijk toegankelijk worden gemaakt voor de burgers. De mensen hebben een beschikking gekregen, maar de gronden zijn momenteel niet toegankelijk.

Mis dit niet:

Bestuurder aangehouden met drugs in reiskoffer bij controle Stolkertsijver

West-Suriname krijgt trainingen en grants voor duurzaam ondernemerschap

Dus de uitdaging is dat de regering ervoor zorgt dat zij die projecten toegankelijk maakt.

Volgens de minister gaan de mensen, omdat zij de gronden niet kunnen betreden, constant weer nieuwe aanvragen indienen waardoor het lijkt alsof de achterstanden groot zijn.

“Maar in wezen als je naar het MI-GLIS, het openbaar register gaat, dan hebben de mensen al een stuk grond. Maar als het niet toegankelijk is, dan lijkt het alsof je hebt, maar je hebt niet.”

Ze voegt eraan toe dat erin geïnvesteerd moet worden om tal van projecten van de vorige regering en de regering daarvoor te ontwikkelen voor de burgers.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Politie vindt drugs in kofferbak van Toyota Wish.
Suriname

Bestuurder aangehouden met drugs in reiskoffer bij controle Stolkertsijver

Grants moeten lokale economie en natuurbescherming in West-Suriname versterken
Suriname

West-Suriname krijgt trainingen en grants voor duurzaam ondernemerschap

KLM Boeing 777 op Zanderij
Lifestyle

‘Rijke Surinaamse ouders willen een huis kopen voor hun kind in Nederland’

Dodelijk incident na vechtpartij tussen drie mannen in Doewatrastraat
Suriname

Man overlijdt na schot met eigen vuurwapen tijdens vechtpartij in Munder

Nieuwe standaarden richten zich op kwaliteit, milieu en voedselveiligheid.
Suriname

Suriname wil vijf internationale normen actualiseren voor bedrijfsleven

Ondernemers uitgenodigd om ontwerp-belastingwetten kritisch te beoordelen.
Suriname

Nieuwe belastingwetten kunnen gevolgen hebben voor ondernemingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws