• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

AW&J roept samenleving op te stoppen met delen schokkend beeldmateriaal jeugdigen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 maart 2021 11:56
in Nieuws
kindermisbruik seksueel geweld molest verkrachting e1613125572697

GFC NIEUWSREDACTIE- Het is tegenwoordig een trend om foto’s en videobeelden te delen op social media, ongeacht de aard en ernst daarvan.

Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AW&J) is fel tegen het delen van foto’s en videobeelden van kinderen en jeugdigen die betrokken zijn bij ongelukken, ongevallen, het plegen van geweld of het ondergaan van geweld.

Ook het delen van beelden die in strijd zijn met de zedelijkheid van kind of jeugdige keurt de minister ten zeerste af.

Het delen van deze foto’s en videobeelden is strafbaar volgens artikel 307a Wetboek van Strafrecht (S.B. 2020 N0. 40.).

Het Ministerie roept op om onze kinderen en jeugdigen in bescherming te nemen en hun situatie niet verergeren door schokkend beeldmateriaal waarin zij betrokken zijn via social media te verspreiden.

Bekijk ook:

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Eerste grote bouwfase van Surinames offshore-olieproject begonnen

Artikel 307a Wetboek van Strafrecht: Degene die door middel van een geautomatiseerd werk of met gebruikmaking van een communicatiedienst opzettelijk en wederrechtelijk schokkende afbeeldingen van de effecten en gevolgen van ongelukken, geweld of ongevallen, waaronder beelden die strijdig zijn met de zedelijkheid, waarbij een persoon is betrokken of schijnbaar is betrokken, vervaardigt, verspreidt of openbaar maakt of de verspreiding bevordert, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden en geldboete van de tweede categorie, hetzij met één van beide straffen.

Het ministerie doet een dringend beroep op de gemeenschap om geen beelden te verspreiden op sociaal media die kunnen zorgen voor ernstige psychische- en sociaal maatschappelijke schade voor de samenleving en in het bijzonder het kind of de jeugdige.

Maandsalaris vanaf SRD 6000,- Vacatures beschikbaar voor administratieve krachten, gezondheidmasseuses en salesrepresentatives. Klik HIER voor meer informatie…..

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname en venezuela
Suriname

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Saipem begint aanleg onderzeese infrastructuur voor eerste offshore olieproject
Suriname

Eerste grote bouwfase van Surinames offshore-olieproject begonnen

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Verdachte aangemerkt als vuurwapengevaarlijk
Suriname

Robert Welzijn gezocht voor mensenhandel, ontvoering, verkrachting en mishandeling

De medicijnen zijn niet of nauwelijks te vinden in Suriname. Illustratiefoto
Gezondheid

Kankerpatiënten in Suriname radeloos door tekort aan cruciaal medicijn

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws