• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname wil ambassade en consulaat openen in Marokko

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 maart 2021 03:00
in Nieuws
RAMDIN EN COLLEGA MAROKKO

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname wil een ambassade en een consulaat openen in Marokko.

Dat zei minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, Albert Ramdin donderdag tijdens een ontmoeting met zijn Marokkaanse ambtgenoot, Nasser Bourita.

Ramdin vertoeft op uitnodiging van zijn ambtgenoot 11 en 12 maart in Marokko. Het werkbezoek staat in het teken van het verdiepen en versterken van de bilaterale relatie tussen Suriname en Marokko.

De bilaterale bijeenkomst werd afgesloten met de ondertekening van een communiqué en de routekaart voor de periode 2021-2024. Deze routekaart zal de betrekkingen tussen Suriname en Marokko bevorderen.

De regering heeft besloten een ambassade in hoofdstad Rabat en een consulaat in Dakhla te vestigen, om een ​​verdere impuls te geven aan de bilaterale samenwerking en bevordering van investeringen en zaken, aldus Ramdin.

Vervolgens zal Ramdin op uitnodiging van zijn ambtgenoot van de Franse Republiek, Jean-Yves Le Drian, op 15 maart in Parijs vertoeven voor een werkbezoek.

Het doel van dit werkbezoek is het uitwisselen van perspectieven met betrekking tot het versterken van de grensoverschrijdende samenwerking tussen Suriname en de Franse Republiek op verschillende gebieden op basis van wederzijds respect en goed nabuurschap.

Tijdens dit werkbezoek ligt het in de bedoeling om twee overeenkomsten te ondertekenen, te weten: de Grens Overeenkomst, die eerder op technisch gebied door de respectieve vertegenwoordigers is geparafeerd in Suriname, alsmede een Overeenkomst inzake wederzijdse rechtshulp in strafzaken.

In Parijs zal de bewindsman eveneens gesprekken voeren met vertegenwoordigers van Lazard, Paris Club, AFD en de Directeur-Generaal van UNESCO.

Een belangrijk onderdeel tijdens beide werkbezoeken betreft onder meer initiële gesprekken met het lokaal bedrijfsleven voor het aantrekken van investeringen en het bevorderen van de handel.

Op de terugreis naar Nederland zal minister Ramdin gebruik maken van de gelegenheid om gesprekken te hebben met Nederlandse bewindslieden en vertegenwoordigers van de diaspora gemeenschap.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Winkelschap supermarkt
Lifestyle

Surinamers blijven worstelen met hoge prijzen omdat de inkomens simpelweg te laag zijn

de pier scheveningen
Lifestyle

Surinamers die in januari naar Nederland reizen krijgen te maken met snijdende kou

dame vrouw
Lifestyle

Waarom sommige Surinaamse Nederlanders worden verward met Marokkanen of Turken

milieuramp
Suriname

Niet zwemmen in Surinamerivier bij recreatieoorden Accaribo en omgeving door olielekkage

Kaarsen
Suriname

Door vader om het leven gebrachte kinderen worden woensdag begraven

mungra dharm
Suriname

Politici uit coalitie en oppositie kritisch op timing nationale rouwdag

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws