• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

CBvS komt betalingsverplichtingen aan banken na

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 februari 2021 16:00
in Nieuws
cbvs e1612812389608

GFC NIEUWSREDACTIE- De Centrale Bank van Suriname (CBvS) heeft vandaag de vierde aflossing van USD 7,7 miljoen aan de banken in het kader van de terugbetaalovereenkomsten van de vreemde valuta kasreserves welke in mei 2020 met de banken zijn afgesloten, voldaan.

Tevens is het beleggingsbeleid van de vreemde valuta kasreserves van de banken verder aangescherpt zodat belanghebbenden verzekerd zijn dat deze middelen veilig en prudent worden belegd.

Eveneens zal per 1 maart USD 10 miljoen betaald worden als te zijn de zevende aflossing aan het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in verband met de Standby Agreement die in 2016 was afgesloten. Deze verplichtingen worden per kwartaal voldaan.

Er zijn tevens omvangrijke oneigenlijke vreemde valuta betaalverplichtingen stopgezet die een zware wissel trokken op de monetaire reserves. Deze maatregel is getroffen ter verbetering van de financiële positie van de Bank, aangezien er tegenover deze reguliere vreemde valuta uitgaven geen vreemde valuta ontvangsten waren.

De Bank heeft ondanks de moeilijke financiële situatie waarmee zij te kampen heeft, aan al haar nationale alsook internationale betalingsverplichtingen voldaan en een traject ingezet om het vertrouwen te herstellen respectievelijk te herwinnen en de financiële positie van het instituut te verbeteren.

Mis dit niet:

Vicepresident ziet kansen voor samenwerking met JCI rond jongeren en duurzaamheid

‘Groep Surinaamse Nederlanders krijgt geen volledige AOW doordat jaren in Suriname niet meetellen’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

JCI roept overheid op jonge, integere leiders meer ruimte te geven.
Suriname

Vicepresident ziet kansen voor samenwerking met JCI rond jongeren en duurzaamheid

Duizenden Surinaamse Nederlanders hebben onvolledige AOW
Lifestyle

‘Groep Surinaamse Nederlanders krijgt geen volledige AOW doordat jaren in Suriname niet meetellen’

PSA-expertise krijgt belangrijke rol binnen Makandra 2.0.
Nederland

Suriname en Nederland verdiepen samenwerking met Makandra 2.0

Kunstmest wordt schaarser en duurder.
Suriname

Uitval Canawaima dreigt landbouwproductie en voedselzekerheid in Suriname te raken

Internationale onderzoeksresultaten centraal tijdens spoedberaad over Saramaccarivier.
Suriname

President Simons houdt spoedberaad over verontreiniging Saramaccarivier

Oproep tot betere noodvoorzieningen bij CBB-locaties.
Suriname

Storing bij e-paspoortaanvraag leidt tot frustratie en onnodige vertraging

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws