• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

‘Eco-seksuelen’ mijden condooms om milieu te redden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 januari 2021 08:52 - Geüpdatet op 27 januari 2021 13:55
in Nieuws
condoom

GFC NIEUWSREDACTIE- ‘Eco-seksuelen’ die zich zorgen maken over de impact van condooms op het milieu, zouden naar verluidt ervoor kiezen om geen bescherming te gebruiken.

De aparte, van oorsprong Australische beweging lijkt in het leven te zijn geroepen omdat de meeste condooms zijn gemaakt van niet-biologisch afbreekbare materialen en chemicaliën bevatten.

Condooms van polyurethaan zijn niet biologisch afbreekbaar of recyclebaar, maar het is nog niet precies bekend hoe lang het duurt voordat latexcondooms worden afgebroken, schrijft LAD Bible.

Interessant is dat de beslissing om dit soort bescherming te vermijden correleert met een recente piek in seksueel overdraagbare aandoeningen in een regio van het land. Cijfers uit een recente studie laten een enorme stijging zien van soa’s, waaronder chlamydia en gonorroe.

Hoewel er andere afbreekbare condoomopties beschikbaar zijn, bieden ze geen bescherming tegen soa’s en zijn ze afkomstig van dieren, waardoor ze ongeschikt zijn voor veel ‘eco-seksuelen’.

Een sexuoloog zegt echter dat het aanbod aan anticonceptie dat zowel milieuvriendelijk is als effectief nu groeit. Deze omvatten condooms gemaakt van duurzaam materiaal.

ShareTweetSend

Meer berichten

parmessar dna parlement
Suriname

VES adviseert DNA over begroting 2026

rechter rechtszaak hamer
Suriname

Nabestaanden Moiwana-slachting willen geen stilte meer, maar gerechtigheid

moiwana monument suriname
Suriname

“Pater Toon gaat eerst Bouterse aanklagen bij God en dan vergiffenis vragen voor zijn eigen zonden”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws