Tweeëntwintig wetgevingsjuristen hebben op 4 augustus met succes de Postmasteropleiding Wetgeving afgerond.
Tijdens een feestelijke graduation ceremony in de historische Ballroom van De Nationale Assemblée aan de Henck Arronstraat ontvingen de afgestudeerden hun bul en mogen zij de titel Master in Legislation (LL.M. Leg.) voeren.
De opleiding is een gezamenlijk initiatief van het ministerie van Justitie en Politie (JusPol) en de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) en heeft als doel de deskundigheid binnen het wetgevingsproces verder te vergroten.
Van de 29 deelnemers die aan de opleiding begonnen, hebben 22 studenten het volledige traject succesvol afgerond.
Gespecialiseerde kennis voor betere wetgeving
De Postmasteropleiding Wetgeving valt onder de Faculteit der Juridische Wetenschappen van AdeKUS. De opleiding richt zich op de vorming van gespecialiseerde wetgevingsjuristen die een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan de ontwikkeling, analyse en verbetering van nationale wet- en regelgeving.
Tijdens het programma verdiepten de deelnemers zich onder meer in het ontwerpen en beoordelen van wetgeving, juridische schrijfvaardigheden, het vertalen van beleidsdoelstellingen naar wetten en staatsbesluiten en het analyseren van de maatschappelijke gevolgen van nieuwe regelgeving.
Met deze gespecialiseerde kennis worden de afgestudeerden voorbereid op een belangrijke rol binnen het openbaar bestuur en het wetgevingsproces.
Wetgevingsjuristen vormen fundament van rechtsstaat
Minister Harish Monorath van Justitie en Politie sprak tijdens de ceremonie zijn waardering uit voor de inzet van de afgestudeerden, de docenten en de wetenschappers die hun kennis en ervaring hebben gedeeld.
Volgens de minister vormt de uitreiking van de bul het officiële sluitstuk van een intensief opleidingstraject waarmee de deelnemers gerechtigd zijn de titel Master in Legislation te voeren.
Hij benadrukte dat wetgevingsjuristen vaak achter de schermen werken, maar een grote invloed hebben op het functioneren van de samenleving.
“Wetgevingsjuristen zijn misschien niet zichtbaar op de voorgrond, maar zij zijn zichtbaar in de letters van onze wetten, in het handelen van de overheid, in de toepassing van regelgeving en in de handhaving daarvan voor alle burgers,” aldus Monorath.
Permanente ontwikkeling blijft noodzakelijk
De minister wees erop dat het vakgebied voortdurend in beweging is en vraagt om nauwkeurigheid, juridisch inzicht en blijvende ontwikkeling.
Volgens hem werken wetgevingsjuristen dagelijks met taal, formuleringen en juridische constructies die directe gevolgen hebben voor burgers, bedrijven en overheidsinstanties.
“Kennis is onbetaalbaar,” benadrukte Monorath. Hij sprak zijn dank uit aan de deskundigen die hebben bijgedragen aan de opleiding en daarmee hebben geïnvesteerd in een nieuwe generatie juridische professionals.
Belangrijke stap voor professionalisering wetgevingspraktijk
De graduation ceremony werd bijgewoond door vertegenwoordigers van De Nationale Assemblée, de Anton de Kom Universiteit van Suriname en het ministerie van Financiën.
Met de afronding van deze eerste lichting gespecialiseerde wetgevingsjuristen zetten JusPol en AdeKUS een belangrijke stap in de verdere professionalisering van de wetgevingspraktijk in Suriname.
De versterking van juridische expertise binnen de overheid draagt volgens de initiatiefnemers bij aan betere regelgeving, een sterker openbaar bestuur en verdere ontwikkeling van de rechtsstaat.
Bron: gov.sr






