• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

1 voor 12 wil woningnood helpen verlichten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 december 2021 19:24
in Nieuws
IMG 20211208 WA0015

GFC NIEUWSREDACTIE- Stichting 1 voor 12 wil de regering een helpende hand bieden bij het oplossen van de woningnood in Suriname.

De voorzitter van de stichting, Louis Vismale, heeft gisteren tijdens de overhandiging van de sleutels van de 14e sociale woning aan Roseline Persaud een verzoek gedaan aan de regering om te ondersteunen.

Binnen twee en halve week heeft de stichting een woning gebouwd. Het heeft in totaal SRD 350.000 gekost. Vismale zei dat indien de regering gronden beschikbaar stelt, de stichting de huizen kan opzetten.

Hij benadrukte wel dat de huizen niet gratis verdeeld zullen worden, maar via lokalen banken tegen een zachte aflossing aangeboden zullen worden aan de gemeenschap.

Vismale pleit dat er budget wordt vrijgemaakt voor 1 voor 12 en andere stichtingen die een bijdrage willen en kunnen leveren.

Het was de bedoeling dat vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk en minister Uraiqit Ramsaran van Sociale Zaken en Volkshuisvesting aanwezig zouden zijn bij overhandiging van de sleutels. Echter heeft de vp op het laatste moment afgezegd.

De financiële middelen voor de bouw komen van donateur Henry van Dalen. Hij heeft ook gezorgd voor de inboedel. Vismale is de donateur dankbaar en bedankte zijn team voor hun inzet. Ook bedankte hij minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken voor het beschikbaar stellen van zand. Volksvertegenwoordiger Ann Sadi bracht een presentje voor Persaud mee. De sprekers hebben haar op het hart gedrukt om zuinig om te gaan met de woning en het te onderhouden.

Persaud woonde in een woning die was opgetrokken van zinkplaten zonder enige plafond. Het gaat in deze om een boedelperceel in een zwampgebied. Op het perceel zijn er nog gezinnen die wonen in een bouwvallige woningen.

Bekijk ook:

Na één jaar zet JusPol-minister Monorath koers voort richting veiliger Suriname

Automobilist verliest rijbewijs na voorrangsfout op kruising

Vismale doet een beroep op de gemeenschap om een helpende hand te bieden. Begin volgend jaar gaat de stichting landelijk donatieboxen plaatsen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Focus op veiligheid, rechtsstaat en samenwerking.
Suriname

Na één jaar zet JusPol-minister Monorath koers voort richting veiliger Suriname

Gewonde bromfietser opgenomen na botsing met auto.
Suriname

Automobilist verliest rijbewijs na voorrangsfout op kruising

Nieuwe installatie zorgt voor betere communicatie tussen luchtverkeersleiding en luchtvaart
Suriname

Johan Adolf Pengel Airport krijgt geavanceerd luchtvaartcommunicatiesysteem

Deskundigen benadrukken belang van feitenonderzoek naar vissterfte
Suriname

Wetenschappers pleiten voor diepgaand onderzoek naar vissterfte in Saramaccarivier

geerlings simons en gregory rusland
Suriname

Regering-Simons/Rusland viert eerste jaar met economische winsten en sociale steun

Minister Bouva spreekt op Franse Nationale Dag in Paramaribo. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Frankrijk vieren 50 jaar samenwerking met concrete plannen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws