• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zonder Nederland was ik een onderontwikkeld en financieel zwak persoon gebleven, zegt Surinamer

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 juli 2024 04:00 - Geüpdatet op 20 augustus 2024 10:18
in Lifestyle
rotterdam erasmusbrug

Een van oorsprong Surinaamse heer die momenteel woont in Den Haag, vertelt dat hij zonder Nederland onderontwikkeld zou zijn gebleven.

Dat staat in een WhatsApp-bericht dat de eind dertiger stuurde naar GFC Nieuws Lifestyle naar aanleiding van een ander bericht. Hij wil niet met al teveel privé informatie in het nieuws.

Hij schrijft: “Dankzij de mogelijkheden die Nederland biedt, heb ik mezelf kunnen opwerken van armlastig naar alles wat ik wilde bereiken.”

De man legt uit waarom Nederland beter kan zijn voor Surinaamse migranten op het gebied van persoonlijke ontwikkeling, denkwijze en financiële groei.

Volgens de Suri-Ned is er een groot verschil in de denkwijze en opvattingen tussen hem en zijn landgenoten die zijn achtergebleven.

Bekijk ook:

Verfspeciaalzaken schieten tekort bij hardnekkig vochtprobleem in Surinaamse woningen

‘9-urige vlucht naar Suriname in economy class is enorm vernederend’

“Ik vind het erg om te zeggen, maar iedere keer als ik terugga, merk ik dat alles stil staat en bijna niemand vooruit is gegaan,” vertelt hij.

Hoewel hij begrip heeft voor de huidige economische malaise in Suriname die ‘maar niet ophoudt’, voelt hij zich gezegend met de kansen die hij in Nederland heeft gekregen.

Hij erkent zijn afkomst en heeft veel liefde voor zijn roots, maar beweert dat zijn familieleden en kennissen in Suriname zijn achtergebleven.

“Het is pijnlijk om te zien dat de situatie daar zo moeizaam blijft, terwijl ik hier in Nederland in twee decennia een topbaan heb bemachtigd, een mooi huis heb gekocht en regelmatig op vakantie kan gaan,” zegt hij.

Ook in zijn omgeving ziet hij hetzelfde patroon. Geëmigreerde Surinamers die de stap naar Nederland hebben gewaagd, zien hun leven vaak aanzienlijk verbeteren.

“Nederland biedt de mogelijkheid om je dromen waar te maken, iets wat voor velen in Suriname helaas niet binnen handbereik ligt,” concludeert de Haagse Surinamer.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Veel huiseigenaren in Suriname die kampen met afbladderende verf aan de onderzijde van stenen binnenmuren
Lifestyle

Verfspeciaalzaken schieten tekort bij hardnekkig vochtprobleem in Surinaamse woningen

Op routes van acht tot twaalf uur, zoals Nederland naar Suriname, vallen de beperkingen van economy extra op. Foto: Schiphol security check
Lifestyle

‘9-urige vlucht naar Suriname in economy class is enorm vernederend’

Pom, moksi alesi, telo, heri heri, bara en broodje pom krijgen volgens hem op elke plek een eigen invulling. Foto: illustratief
Lifestyle

Wereldreiziger: “Surinaams eten is het lekkerst ter wereld”

Voor sommigen is een terugkeer naar Suriname geen vanzelfsprekende keuze. Foto: Willemstad, Curaçao
Lifestyle

Curaçao als alternatief voor Surinaamse Nederlanders: ‘zeer aantrekkelijke optie’

paramaribo suriname verkeer straat
Lifestyle

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

casino paramaribo suriname gokken dobbelen
Lifestyle

‘Surinamers die rijk leven van Nederlandse bijstandsuitkering moeten deze terugbetalen’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws