• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Zonder Nederland was ik een onderontwikkeld en financieel zwak persoon gebleven, zegt Surinamer

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 juli 2024 04:00 - Geüpdatet op 20 augustus 2024 10:18
in Lifestyle
rotterdam erasmusbrug

Een van oorsprong Surinaamse heer die momenteel woont in Den Haag, vertelt dat hij zonder Nederland onderontwikkeld zou zijn gebleven.

Dat staat in een WhatsApp-bericht dat de eind dertiger stuurde naar GFC Nieuws Lifestyle naar aanleiding van een ander bericht. Hij wil niet met al teveel privé informatie in het nieuws.

Hij schrijft: “Dankzij de mogelijkheden die Nederland biedt, heb ik mezelf kunnen opwerken van armlastig naar alles wat ik wilde bereiken.”

De man legt uit waarom Nederland beter kan zijn voor Surinaamse migranten op het gebied van persoonlijke ontwikkeling, denkwijze en financiële groei.

Volgens de Suri-Ned is er een groot verschil in de denkwijze en opvattingen tussen hem en zijn landgenoten die zijn achtergebleven.

Bekijk ook:

Spanje trekt Surinaamse Nederlanders met huizen vanaf €50.000, maar dit kan tegenvallen

Nederland blijft belangrijk voor Surinaamse studenten maar AI verandert het speelveld

“Ik vind het erg om te zeggen, maar iedere keer als ik terugga, merk ik dat alles stil staat en bijna niemand vooruit is gegaan,” vertelt hij.

Hoewel hij begrip heeft voor de huidige economische malaise in Suriname die ‘maar niet ophoudt’, voelt hij zich gezegend met de kansen die hij in Nederland heeft gekregen.

Hij erkent zijn afkomst en heeft veel liefde voor zijn roots, maar beweert dat zijn familieleden en kennissen in Suriname zijn achtergebleven.

“Het is pijnlijk om te zien dat de situatie daar zo moeizaam blijft, terwijl ik hier in Nederland in twee decennia een topbaan heb bemachtigd, een mooi huis heb gekocht en regelmatig op vakantie kan gaan,” zegt hij.

Ook in zijn omgeving ziet hij hetzelfde patroon. Geëmigreerde Surinamers die de stap naar Nederland hebben gewaagd, zien hun leven vaak aanzienlijk verbeteren.

“Nederland biedt de mogelijkheid om je dromen waar te maken, iets wat voor velen in Suriname helaas niet binnen handbereik ligt,” concludeert de Haagse Surinamer.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Voor nieuwkomers die zich echt willen vestigen in een Spaans dorp, vormt de taal vaak de sleutel tot een soepel dagelijks leven en betere integratie.
Lifestyle

Spanje trekt Surinaamse Nederlanders met huizen vanaf €50.000, maar dit kan tegenvallen

Surinaamse studenten krijgen door AI meer alternatieven naast Nederland. Illustratiefoto
Lifestyle

Nederland blijft belangrijk voor Surinaamse studenten maar AI verandert het speelveld

Voor sommigen is terugkeren naar Suriname geen optie, waardoor de blik op andere landen wordt gericht.
Lifestyle

Waar kunnen Surinaamse Nederlanders naartoe als Holland niet meer bevalt?

Een goede helm kan het verschil maken
Lifestyle

KIVC waarschuwt dat goedkope helmen levens van bromfietsers in gevaar brengen

De situatie van de Surinaamse vrouw lijkt daarmee volgens experts niet uitzonderlijk
Lifestyle

Verdriet om eenzaamheid verdeelt familie tussen Nederland en Suriname

Zo kan een Nederlands paspoort worden geblokkeerd totdat een regeling is getroffen.
Lifestyle

Remigratie naar Suriname biedt geen ontsnapping aan Nederlandse studieschuld

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws