• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Zevende jaarlijkse stijging van miljonairs in Nederland geregistreerd

P. Peterson door P. Peterson
24 April 2023 03:03
in Nieuws
euros

GFC NIEUWSREDACTIE- Het aantal huishoudens in Nederland met een vermogen van minstens één miljoen euro is in 2021 weer gegroeid, volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Dit markeert het zevende opeenvolgende jaar waarin het aantal miljonairs is gestegen.

Op 1 januari 2021 waren er 317.000 miljonairshuishoudens, een stijging van 32.000 ten opzichte van het voorgaande jaar. Niet-miljonairshuishoudens hadden gemiddeld een vermogen van 75.000 euro.

Veel miljonairs zijn zelfstandigen, met name in de landbouw (42% in 2021). Hun vermogen zit vaak in gebouwen, grond en machines.

Ook in de financiële dienstverlening en vastgoed zijn veel zelfstandige miljonairs te vinden, mede door de aanzienlijke stijging van vastgoedwaarde in de afgelopen jaren.

Ruim een derde van de miljonairs is gepensioneerd en 22% is in loondienst.

De gemeenten Bloemendaal en Laren hebben de hoogste concentratie miljonairs, met drie op de tien huishoudens. In tegenstelling, de Limburgse gemeenten Kerkrade, Brunssum, Landgraaf, Heerlen en het Zuid-Hollandse Nissewaard hebben de minste miljonairs.

Onderzoek toont aan dat 25% van het totale vermogen in Nederland in handen is van slechts 1% van de huishoudens, wat leidde tot aanbevelingen voor belastingmaatregelen om de belastingdruk eerlijker te verdelen.

ShareTweetSend

Meer berichten

azp ziekenhuis
Gezondheid

AZP-ICU slaat alarm: onnodige doden door gebrek aan middelen ICU

suriname bitcoin cbvs centrale bank
Lifestyle

Surinamers geloven in goud maar Bitcoin toont hogere winstkansen

vrouwen dames vriendinnen
Lifestyle

Hechte band van jeugdvriendinnen uit Paramaribo valt uiteen na uitlekken groot geheim

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws