• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Yorks ziet salarisonrust in augustus 2025 als dure erfenis van Santokhi

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 augustus 2025 20:00
in Suriname
Stress spanning ergernis

De recente onrust over de betaling van salarissen heeft bij veel mensen vragen opgeroepen.

Belangrijk is om te begrijpen dat dit probleem niet is ontstaan onder de huidige regering van president Jennifer Geerlings-Simons.

De oorzaak ligt in de begroting voor 2025, die onder de vorige regering van president Chandrikapersad Santokhi is opgesteld.

Dat laat Anita Yorks van de NDP aan GFC Nieuws weten.

Volgens financiële experts is deze begroting niet volledig en zorgvuldig behandeld waardoor er later tekorten konden ontstaan.

In plaats van zich strikt te houden aan de vooraf vastgestelde prioriteiten, werden er volgens haar destijds projecten uitgevoerd die niet in het originele begrotingsplan waren opgenomen.

Hierdoor zijn financiële middelen verschoven van vaste verplichtingen, zoals salarissen, naar andere uitgaven. Dit heeft naar haar zeggen geleid tot druk op de kaspositie van de overheid en onzekerheid over de tijdige uitbetaling.

Hoewel de situatie begrijpelijkerwijs zorgen oproept, hebben deskundigen aangegeven dat de salarissen zeker zullen worden uitbetaald.

De huidige regering werkt volgens Yorks actief aan het herschikken van budgetten en het herstellen van de financiële balans.

Het ministerie van Financiën en andere betrokken instanties zetten zich in om te zorgen dat ambtenaren en andere overheidsmedewerkers hun betaling ontvangen.

“Deze situatie maakt duidelijk hoe belangrijk een realistische en goed onderbouwde begroting is. Het is van groot belang dat toekomstige financiële plannen gebaseerd zijn op werkelijke behoeften en dat afwijkingen alleen plaatsvinden na zorgvuldige afweging.”

President Geerlings-Simons heeft aangegeven dat begrotingsdiscipline en transparantie prioriteit hebben om herhaling te voorkomen.

De komende tijd zal de regering naast het oplossen van de acute problemen ook werken aan structurele verbeteringen in het begrotingsproces.

Zo wordt niet alleen het vertrouwen van het personeel hersteld, maar ook dat van de samenleving als geheel.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

De speciale bankpas van de overheid de Moni Karta. Foto NII
Suriname

Surinaamse burger wijst op ongelijkheid in sociale bijstandsprogramma’s

vrouw justitia justitie openbaar ministerie rechterlijke macht
Suriname

“Één procureur-generaal is niet meer van deze tijd”

slm surinam airways
Suriname

Nanhkoesingh: Suriname kan zich geen amateurs in de luchtvaart veroorloven

pres simons 2025 09 24 at 16 23 14 1024x676
Suriname

UMA verwerpt denigrerende en leeftijdsgebonden aanvallen op president Simons

wateroverlast
Suriname

Woonwijken in Lelydorp en De Nieuwe Grond hebben last van overlast

vuil milieu
Suriname

Te vroeg of te laat huisvuil plaatsen is strafbaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws