• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Yerry Khoesial: Politieke participatie mag geen obstakel zijn voor de overheid

Shafely King door Shafely King
31 maart 2025 19:32
in Suriname
Khoesial Yerry DNL

Yerry Khoesial van DNL

Minister van Onderwijs Henry Ori uitte onlangs zijn zorgen over een vermeende stagnatie binnen het ambtenarenapparaat, veroorzaakt door de vrijstelling van overheidsmedewerkers die zich kandidaat stellen voor de verkiezingen op 25 mei 2025.

Maar klopt dit beeld wel? Die vraag stelt Yerry Khoesial, voorzitter van de adviesraad van DNL.

Volgens hem roept de bewering dat ministeries, met name Onderwijs, stilvallen, vragen op.

“Voor wie vormt deze stagnatie eigenlijk een probleem? De overheid lijkt eerder geconfronteerd te worden met een toename van burgerbetrokkenheid – mensen die hun democratische recht willen uitoefenen.”

“Is de zittende regering bang voor deze nieuwe dynamiek?” vraagt Khoesial zich af in gesprek met GFC Nieuws.

Bekijk ook:

Onderzoek naar schoten tijdens feest in omgeving Klaaskreek

Bromfietser (25) overleden na aanrijding op Indira Gandhiweg

Minister Ori wijst op de afwezigheid van honderden leerkrachten en de verstoring van het onderwijsproces.

“Wat hij echter niet benoemt, is dat deze leerkrachten deelnemen aan een democratisch proces dat hen de kans biedt om bij te dragen aan de toekomst van ons land.”

“In plaats van te klagen over afwezigheid, zou de regering de voordelen van een actieve, betrokken samenleving moeten erkennen,” stelt Khoesial.

Bovendien was het uitbreiden van de vrijstelling tot twee maanden een besluit van de regeringsvergadering, waar minister Ori zelf deel van uitmaakt.

“Had hij dit probleem niet in die vergadering moeten aankaarten en direct voorstellen moeten indienen om de gevolgen op te vangen, in plaats van er nu pas mee te komen?” merkt de DNL-topman op.

Niet alleen het onderwijs, maar ook andere ministeries ervaren vertragingen.

“In plaats van politieke participatie als een obstakel te zien, zou de regering moeten investeren in efficiëntere processen en ondersteuning moeten bieden aan medewerkers die zowel ambtenaar als politiek deelnemer zijn,” zegt hij.

Khoesial roept de regering daarom op om snel met praktische oplossingen te komen die zowel de politieke participatie als de continuïteit van de overheidsdiensten waarborgen.

“Laten we de betrokkenheid van onze burgers vieren, niet vrezen!”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Illustratiefoto.
Suriname

Onderzoek naar schoten tijdens feest in omgeving Klaaskreek

Dodelijk verkeersongeval op rijwielpad.
Suriname

Bromfietser (25) overleden na aanrijding op Indira Gandhiweg

Rapporteurschap Suriname centraal tijdens ontmoeting met president Simons
Suriname

Nederlandse Tweede Kamerdelegatie brengt beleefdheidsbezoek aan president Simons

Nieuwe besturen moeten binnen zes maanden verkiezingen organiseren
Suriname

Minister Huur installeert besturen van twaalf inliggende waterschappen in Nickerie

CARICOM-top focust op regionale integratie en samenwerking.
Suriname

President Simons neemt deel aan 51ste CARICOM-staatshoofdenconferentie

Accreditatie en innovatie centraal onder nieuwe leiding van IBW
Suriname

IBW slaat nieuwe koers in met benoeming van Johannes Damodar Patak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws