• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

WWF-Guianas plaatst nieuwe billboards met urgente boodschap

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 januari 2021 08:10
in Nieuws
GFC. Nieuws uit Suriname

GFC NIEUWSREDACTIE- De bekende grote billboards van WWF-Guianas op de Wijdenboschbrug en de kruising bij Belwaarde waar dagelijks vele duizenden Surinamers passeren zijn vernieuwd.
Dat was hard nodig, want de tekst en afbeeldingen op de billboards waren na jaren sterk vervaagd en nauwelijks zichtbaar meer. De urgentie van de boodschap over natuurbescherming is daarentegen urgenter dan ooit.
WWF-Guianas is al jaren actief in Suriname om de bedreigde schildpadeieren te beschermen tegens stropers. Het stropen en consumeren van eieren gebeurt echter nog steeds en zeeschildpadden waar Suriname internationaal om bekend staat zijn nog altijd een bedreigde diersoort.
Met duidelijke taal op de nieuwe billboards drukt WWF-Guianas mensen op het hart om te stoppen met het eten van schildpadeieren.
Ook bescherming van de jaguar wordt op de billboards belicht met krachtige taal. De machtige jager van het Surinaamse bos heeft namelijk te maken met steeds grotere bedreigingen, zoals stroperij voor de verkoop van tanden en botten – in de vorm van pasta – naar Azie.
Doordat tijgers in Azie een zeldzaamheid zijn, wijken stropers uit naar Zuid-Amerika voor jaguars. De gedode dieren worden verwerkt in traditionele medicijnen, waarvan geen enkel bewijs is dat ze werken.
Het WWF-billboard meldt dat het doden van jaguars strafbaar is en dat stropers in de gevangenis belanden als ze worden gepakt.
WWF start binnenkort met een project om het aantal jaguars in Suriname en Guyana in kaart te brengen en ze zodoende te kunnen monitoren. Op deze manier kunnen jaguars beter beschermd worden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname recreatie zanderij 1 spelen zwemmen kinderen vakantie
Lifestyle

Recreatieoorden als Zanderij 1 kunnen toerisme naar hoger niveau tillen

Bladeren regen druppels
Suriname

Kans op regenbuien op oudjaarsdag in Paramaribo

kerst feestdagen
Lifestyle

Kerstsfeer in Suriname voelt warmer en hechter dan in Nederland

rijden alcohol
Suriname

Dronken bestuurder veroorzaakt ernstig ongeval in Nickerie

terugkeer surinaamse artsen
Suriname

Surinaamse artsen keren na zeven jaar studie in Cuba terug

Donatie Kindertehuizen 2
Suriname

Newmont Suriname ondersteunt opnieuw kinderhuizen landelijk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws