• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

‘Wroko Foe Mek Moni’ voortgezet in het district Wanica

Shafely King door Shafely King
20 oktober 2024 21:32
in Suriname
foto-Wroko-Foe-Mek-Moni-voortgezet-in-het-district-Wanica-1024x483

In het kader van het landelijke trainingsproject “Wroko Foe Mek Moni”, dat door de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) wordt uitgevoerd, zijn 26 vrouwen van het Rahimal-project in het district Wanica op 16 oktober 2024 gestart met de vaktraining Textiele Werkvormen.

Het enthousiasme was duidelijk te merken aan de uitstraling van de deelnemers, die deze training kosteloos mogen volgen en voorzien worden van al het benodige lesmateriaal.

Wanica is het zesde district waar dit project, dat personen in de gelegenheid stelt om een vak te leren met als doel zelfredzaamheid te bevorderen, wordt uitgevoerd.

Ook andere districten en gebieden zullen worden aangedaan.

Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) was blij te zien dat de deelnemers gemotiveerd zijn.

Hij heeft de participanten erop geattendeerd dat de textiele industrie kansen en mogelijkheden biedt, zoals het vervaardigen van allerhande kleding voor eigen gebruik en voor hun naasten, waardoor zij kosten kunnen besparen.

Voorts kunnen zij met de vaardigheden geld verdienen om in hun levensonderhoud te voorzien.

Met geduld, goede wil en de durf om verder te groeien, kunnen zij volgens de minister in de toekomst succesvolle ondernemers worden binnen de textielindustrie en zelfs werkgelegenheid creëren voor anderen.

Op basis van het getoonde enthousiasme heeft Mac Andrew het volste vertrouwen dat de deelnemers de training met succes zullen afronden.

De participanten zijn ook toegesproken door de districtscommissaris van Wanica Noord-West, Bholanath Narain, de vertegenwoordiger van de Raad van Bestuur bij de SAO, Watiem Moehamad-Kartosoewito, de directeur van de SAO, Joyce Lapar, en de trekker binnen het Rahimal-project, Prem Dharmsingh.

De sprekers hebben dankbaarheid getoond voor de uitvoering van ‘Wroko Foe Mek Moni’ in het district en hebben de participanten op het hart gedrukt om zich in te zetten en de training met succes af te ronden.

Allen wezen op het belang van de training voor het bevorderen van zelfredzaamheid, zodat de deelnemers zelfstandig een beroep kunnen uitoefenen.

Ook aan de leiding van de middelbare school IMEAO-3, waar de training wordt verzorgd, is dank uitgesproken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Minister Bouva bij 16de Special Meeting van CARICOM-ministers in Saint Kitts and Nevis
Suriname

Minister Bouva bij CARICOM-vergadering over CSME en herstelbetalingen

huis tiny house appartement
Suriname

Bezorgde burger: wonen wordt onbereikbaar voor de gewone Surinamer

paracetamol pijnstiller tabletten
Gezondheid

KIVC waarschuwt bevolking Suriname voor nepmiddelen tegen chikungunya

grankreek
Suriname

VIDS luidt noodklok over zandafgravingen bij inheems dorp Grankreek

muskiet
Suriname

Chikungunya-uitbraak zet door, piekmoment nog in aantocht

Minister Currie reikt certificaten uit aan Carifesta XV-commissie na afsluiting werkzaamheden
Suriname

Minister Currie sluit werkzaamheden Carifesta XV-commissie af met certificaten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws