• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

WK-voetbal voor Suriname zou waarschijnlijk leiden tot 10-0 nederlagen, zegt Pinas

'Natio bijna tegen geen enkele tegenstander opgewassen'

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 november 2025 14:16
in Sport, Suriname
voetbal natio suriname svb

Suriname heeft nog één kans om het WK te bereiken. Illustratiefoto (AI)

De droom spatte gisteravond uiteen: Natio verloor met 3 tegen 1 van Guatemala en mist daardoor de directe kwalificatie voor het WK voetbal in Noord Amerika.

Hoewel de Surinaamse ploeg nog een kans maakt via de playoffs tegen Bolivia of Nieuw Caledonië, roept een ontnuchterende analyse nu vragen op over de realiteit van een mogelijke WK deelname.

Het bereiken van het toernooi zou een ongekende prestatie zijn, maar sommigen waarschuwen dat de euforie snel kan omslaan in een pijnlijke afgang op het wereldtoneel.

Harde waarheid over Natio’s niveau

Criticus én analist R. Pinas, die via GFC Nieuws geregeld scherpe kritiek levert, stelt dat Natio op dit moment totaal niet is opgewassen tegen zelfs middelmatige ploegen.

Hij stelt dat de prestaties van de afgelopen wedstrijden, met name de nederlaag van gisteravond, aantonen dat het Surinaamse elftal ernstige tekortkomingen heeft.

Het ontbreekt volgens hem aan de juiste mentaliteit, de nodige kwaliteit en voldoende doorzettingsvermogen om een respectabele prestatie neer te zetten.

Gevaar voor een ‘oorwassing van jewelste’

Pinas voorspelt een ‘oorwassing van jewelste’ als Natio op het WK zou moeten aantreden tegen traditionele grootmachten als Nederland, Spanje of Duitsland.

Uitslagen van 10 tegen 0 zouden volgens zijn objectieve analyse niet ongewoon zijn.

Hoewel wonderen de wereld nog niet uit zijn, denk aan Saoedi Arabië dat tijdens het WK van 2022 van Argentinië won, acht de analist het aannemelijker dat ook landen die niet tot de absolute top behoren, zoals Ivoorkust, Kroatië of Engeland, een flinke overwinning op Suriname zouden boeken.

De kloof tussen de Surinaamse selectie en de internationale standaarden is op dit moment te groot om zonder zware kleerscheuren door de groepsfase te komen.

Het is een hypothese die de voetbaldroom van menig Surinamer even op scherp stelt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vhp
Suriname

Lijst over ‘vernieuwde VHP’ zorgt voor onrust. Interne strijd losgebarsten?

chan santokhi verkiezingen stemmen
Suriname

Karwa waarschuwt NDP: “Santokhi komt hard terug”

suriname ontwikkeling
Suriname

Afonsoewa: ‘Verander dat verdomde systeem, want het werkt niet’

economie beurs dollar
Suriname

NDP-prominent Yorks pleit voor kalmte en focus op economische stabiliteit

arrest handboeien verdachte politie
Suriname

Man komt dronken thuis aan en bedreigt zus met de dood

KLM Boeing 777
Nederland

KLM-kist uit Suriname arriveert bijna vier uur later op Schiphol door probleem op Zanderij

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws