• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Werkgroep geïnstalleerd voor ordening Stalweide blok 3

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 mei 2023 10:06 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:43
in Nieuws
Vee te Stalweide Nanni Polder tot buik in het water

GFC NIEUWSREDACTIE- Landbouwdirecteur Soedeshchand Jairam van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in Suriname en districtscommissaris (dc) Senrita Gobardhan hebben een werkgroep geïnstalleerd om de stalweide te Nanipolder in het district Nickerie, bekend als de stalweide blok 3 te ordenen en samen met de veehouders te komen tot een professionele aanpak van de veeteelt in dat gebied.

De stalweide blok 3 omvat ongeveer 370 hectare grond waar een groot aantal runderen van een onbekend aantal veehouders op grazen.

Het gebied wordt geregeld geplaagd door wateroverlast in de regentijd en watertekort voor de runderen in de droge periodes. De weide is niet beschut met als gevolg dat onverlaten ertoe overgaan jonge kalveren die hen niet toebehoren te brandmerken. Ook worden de veehouders vaak geplaagd door diefstallen van hun runderen.

De laatste calamiteit in het gebied was de verbranding van enkele runderen. Zij kwamen namelijk op een brandende padikaf hoop terecht. Dit met noodlottige gevolgen.

Om al deze bovengenoemde problemen tot het verleden te doen behoren en over te kunnen gaan naar het professioneel houden van slacht/en of melkvee, de beplanting met betere grassoorten, een goede waterhuishouding, een omrastering en bewaking zijn LVV en de dc reeds enige tijd bezig om de veehouders te identificeren om zo te geraken tot een gestructureerde organisatie, eventueel in coöperatie vorm.

Tot nog toe hebben deze pogingen schipbreuk geleden, omdat de veehouders van de stalweide blok 3 de besprekingen voor ordening slecht bezoeken.

Zonder zuivere data van aantallen vee en veehouders is het volgens de LVV-directeur moeilijk om met de ordening van deze weide te kunnen starten. Daarom heeft deze werkgroep bestaande uit vertegenwoordigers van het commissariaat van Nickerie, LVV-kantoor regio West, de politie en een 5-tal veehouders als voornaamste taak binnen twee weken een gedegen registratie van veehouders en vee op touw te zetten.

Ook is een andere taak om belanghebbenden van de weide te begeleiden naar de opzet van een organisatie die het beheer en exploitatie van de stalweide blok 3 zal overnemen.

Mis dit niet:

Surinamers met Nederlandse AOW kunnen onverwacht controle aan huis krijgen in Paramaribo

Douane mag koffer van reiziger uit Suriname openen zonder dat eigenaar erbij is

Samen met Gobardhan en met ondersteuning van het ministerie LVV zal deze organisatie moeten werken aan de professionalisering van de veeteelt-sector in het district.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

paramaribo stadscentrum suriname 2
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse AOW kunnen onverwacht controle aan huis krijgen in Paramaribo

De Nederlandse Douane mag ingecheckte koffers van reizigers uit Suriname buiten hun aanwezigheid openen en zo nodig een slot forceren.
Lifestyle

Douane mag koffer van reiziger uit Suriname openen zonder dat eigenaar erbij is

Bijzonder kunst-T-shirt ondersteunt werk van Dierenbescherming Suriname
Suriname

Readytex Art Gallery en Dierenbescherming Suriname lanceren nieuw Art for Animals T-shirt

Verkiezingen Nationaal Jeugdparlement gepland voor 22 januari 2027.
Suriname

JOS installeert commissies voor terugkeer Nationaal Jeugdparlement

Openbare Werken start volgende fase van wegverbetering in Lelydorp.
Suriname

Asfaltering Paikem Notopawiroweg moet verkeersdruk op Indira Gandhiweg verlichten

Extra leslokalen gepland om meer kinderen in Para toegang tot onderwijs te geven.
Suriname

Minister Currie heeft aandacht voor tekort aan lokalen en slechte schoolomstandigheden scholen Para

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws