• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Weinig interesse in kennisverrijking onder Surinamers, zegt lifestyle-expert Wong

Patty door Patty
29 juni 2024 19:00
in Lifestyle, Suriname
Studeren- leren zelfstudie studie educatie

Lifestyle – expert en observatrice Patricia Wong heeft in een interview met GFC Nieuws haar zorgen geuit over de beperkte interesse in kennisverrijking onder de bevolking van Suriname.

Volgens haar zijn er sterke aanwijzingen dat veel mensen in het land weigeren om zich actief bezig te houden met zelfeducatie.

“Een groot deel van de mensen die naar school zijn gegaan, heeft dit voornamelijk gedaan omdat een diploma nodig is om een baan te vinden.

Maar op basis van mijn observaties is een hoog percentage van de personen in Paramaribo en de districten helemaal niet geïnteresseerd in zelfeducatie. Men houdt zich dikwijls bezig met vermaak, veelal onzin waar men niets uit kan leren,” stelt Wong.

Deze observatie werpt een schaduw over de toekomst van Suriname. “Een gebrek aan interesse in kennisverrijking kan grote gevolgen hebben voor de ontwikkeling van het land.

Bekijk ook:

Grote belangstelling voor Suriname Business Forum op grootste energiebeurs van Suriname

VSB en SHATA zetten in op gezamenlijke economische en toeristische strategie

Wanneer een groot deel van de bevolking niet de neiging heeft om hun kennis op diverse vlakken te verruimen, ontstaat er een stagnatie in de collectieve intellectuele groei.

Dit kan de economische groei remmen, omdat innovatie en productiviteit sterk afhankelijk zijn van een goed geïnformeerde en vaardige bevolking,” legt de deskundige uit.

Bovendien waarschuwt Wong dat een gebrek aan zelfeducatie kan leiden tot een verminderde weerbaarheid tegen desinformatie en misleidende informatie.

“In een wereld waar technologie en informatie snel evolueren is het van groot belang dat individuen continu leren en hun vaardigheden bijwerken om relevant te blijven op de arbeidsmarkt en in de samenleving.”

De observatrice  roept daarom op tot een culturele verschuiving waarbij zelfeducatie en kennisverrijking worden aangemoedigd en gewaardeerd.

“Onderwijs zou niet moeten stoppen na het behalen van een diploma, maar een levenslange reis moeten zijn.

Door een bredere interesse in kennis en zelfontwikkeling te cultiveren, kan Suriname werken aan een sterkere, meer veerkrachtige en toekomstgerichte samenleving.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Grote belangstelling voor rol van het SBF
Suriname

Grote belangstelling voor Suriname Business Forum op grootste energiebeurs van Suriname

Bedrijfsleven en toerismesector slaan handen ineen voor economische ontwikkeling
Suriname

VSB en SHATA zetten in op gezamenlijke economische en toeristische strategie

Belang van kandidaten staat centraal bij definitieve examenbeoordeling.
Suriname

Ministerie past beoordeling wiskunde-examens aan voor eerlijke uitslag

SURIFEST is opgezet om te voldoen aan een grote vraag binnen de multiculturele samenleving van Zuid-Holland naar een vernieuwd, grootschalig Surinaams cultuurfestival. Foto: Leon Koppenol
Nederland

SuriFest 2026 zette Zoetermeer een dag lang in Surinaamse festivalsfeer

Staatsraad benadrukt noodzaak van minder afhankelijkheid van olie- en gassector
Suriname

Olie-inkomsten moeten Surinaamse economie structureel versterken, stelt Staatsraad

Illustratiefoto.
Suriname

Hervorming staatsbedrijven sleutel tot duurzame economische groei

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws