De onlangs gelanceerde webapplicatie ‘SRD Check’ van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZOTI) is gratis toegankelijk voor gebruikers.
Dit bevestigt minister Andrew Baasaron, die aangeeft dat de applicatie bedoeld is om burgers actief te betrekken bij het monitoren van prijzen in winkels.
De applicatie stelt consumenten in staat om prijzen van basisgoederen zelf te controleren en in te voeren. Deze gegevens worden vervolgens door een team van het ministerie geverifieerd.
Volgens de minister is deze aanpak noodzakelijk vanwege de beperkte capaciteit van de Economische Controle Dienst (ECD) in verhouding tot het grote aantal ondernemingen in het land.
In samenwerking met Telesur is het mogelijk gemaakt dat gebruikers de applicatie zonder dataverbruik kunnen openen, wat de toegankelijkheid verder vergroot.
Instrument tegen prijsopdrijving
Volgens de minister speelt ‘SRD Check’ een belangrijke rol in het tegengaan van ongeoorloofde prijsstijgingen, vooral in een periode waarin internationale ontwikkelingen zoals stijgende olie- en transportkosten invloed hebben op de lokale prijzen.
De applicatie moet bijdragen aan transparantie en ervoor zorgen dat consumenten niet de dupe worden van onterechte prijsverhogingen.
Daarnaast biedt de applicatie ondersteuning bij budgettering en stimuleert deze eerlijke concurrentie tussen winkeliers, doordat prijzen onderling vergeleken kunnen worden.
Gefaseerde uitbreiding van functionaliteit
In de eerste fase richt de applicatie zich op circa twintig basisgoederen, waaronder olie, babyvoeding en peulvruchten. In de komende maanden zal dit aantal worden uitgebreid naar ongeveer vijftig producten.
Ook het aantal deelnemende winkels zal geleidelijk worden vergroot en verspreid over verschillende districten.
Naast het invoeren van prijzen via de app, kunnen consumenten klachten indienen via telefoon, WhatsApp of de geïntegreerde chatfunctie. Hierbij wordt gevraagd om specifieke informatie, zodat gerichte controles kunnen worden uitgevoerd.
Positieve eerste reacties
De eerste reacties vanuit het bedrijfsleven zijn volgens de minister positief. Tegelijkertijd blijft het ministerie openstaan voor feedback om de applicatie verder te verbeteren.
Het uiteindelijke succes van ‘SRD Check’ zal afhangen van de mate waarin het bijdraagt aan transparantie en ondersteuning biedt aan de samenleving.
Bron: gov.sr
![[Aggregator] Downloaded image for imported item #432902](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2026/03/MIN-EZOITI-1-750x375.jpg)






