• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Waarschijnlijk geen financiële of morele steun van Nederland om Surinaamse verkiezingen te beïnvloeden

Patty door Patty
24 april 2024 22:00
in Nederland, Suriname
Verkiezingen

Suriname – analist Soeroechomento benadrukt tegenover GFC Nieuws dat het onwaarschijnlijk is dat zowel de huidige als toekomstige Nederlandse regering financiële steun of subtiele interventie zal bieden aan de Surinaamse regering om de verkiezingen van 2025 te beïnvloeden.

Het specifieke doel hiervan zou zijn om de NDP van Desi Bouterse uit de machtspositie te houden.

Soeroechomento verwijst naar een vergelijkbare situatie in de jaren 90, waarin de toenmalige Nederlandse premier Wim Kok diverse opvallende uitspraken deed in de media.

Kok liet destijds de mogelijkheid open dat Suriname lid zou kunnen worden van een zogenoemd Gemenebest, waarbij Surinamers verschillende voordelen zouden genieten, waaronder visumvrij reizen naar Nederland.

De uitspraken van Kok werden destijds door verschillende deskundigen gezien als een subtiele vorm van bemoeienis, bedoeld om de Surinaamse verkiezingen te beïnvloeden en mogelijk een negatieve invloed uit te oefenen op de politieke positie van Bouterse.

Echter, Soeroechomento benadrukt dat de politieke en diplomatieke context aanzienlijk is veranderd sinds die tijd.

Nederland heeft naar zijn zeggen sindsdien een meer terughoudende benadering aangenomen ten opzichte van directe inmenging in Surinaamse binnenlandse aangelegenheden.

Met deze analyse onderstreept hij het belang van onafhankelijke verkiezingen en benadrukt dat de Surinaamse regering zich moet concentreren op binnenlandse kwesties en het bevorderen van democratische waarden, zonder externe inmenging te accepteren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ricardo panka
Suriname

Surinaamse ambassadeur veroordeelt deepfake-beelden rond geloofsbrieven

amar ramadhin 1
Gezondheid

Oud-minister Ramadhin spreekt van misleidende informatie door Misiekaba

Slavernij afschaffing
Suriname

NiNsee houdt expertmeeting over 50 jaar onafhankelijkheid en doorwerking slavernij

man telefoon smartphone bed
Lifestyle

Sociale media en waarom kritiek in Suriname snel verkeerd wordt opgevat

adhin en koning afrika
Suriname

Ashanti-koning bezoekt Surinaams parlement: Adhin benadrukt spirituele en historische verbondenheid

[Aggregator] Downloaded image for imported item #421785
Suriname

‘Ghanese koning’ brengt bezoek aan Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws