• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Waarom zijn we dol op zoetigheid? Nieuw onderzoek verklaart het geheim

P. Peterson door P. Peterson
15 februari 2024 16:00
in Lifestyle, Technologie
ijsje

Wetenschappers van de Kindai Universiteit in Japan hebben iets bijzonders ontdekt over waarom mensen en dieren van zoete smaken houden.

Ze vonden dat het gen dat verantwoordelijk is voor het proeven van zoet, bekend als TAS1R, veel meer variaties heeft dan we dachten.

Dit gen helpt ons te genieten van zoete en hartige smaken, wat belangrijk is om voedzaam eten van giftig eten te onderscheiden.

Uit hun onderzoek blijkt dat onze voorouders toegang hadden tot een breder palet aan smaken dan wij nu, wat ons nieuwe inzichten geeft in hoe onze smaakvoorkeuren zijn ontwikkeld.

Ze ontdekten zelfs vijf nieuwe soorten van dit gen die we nog niet kenden!

Deze ontdekking is niet alleen interessant omdat we meer leren over onze voorliefde voor zoet, maar het kan ook helpen bij het maken van beter voedsel voor huisdieren en dieren in het wild.

Zo kunnen we bijvoorbeeld precies uitzoeken wat het beste is om vissen, amfibieën of reptielen te voeren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Van 15 euro naar Londen tot honderden euro’s binnen de regio: waarom goedkoop vliegen voor veel Surinamers nog altijd buiten bereik blijft. Foto: TUI op Curaçao
Lifestyle

Goedkope vliegreizen in Zuid Amerika en de Cariben blijven buiten bereik voor Surinamers

Focus op digitale veiligheid, privacy en elektronische communicatie.
Suriname

Suriname zet in op toekomstgerichte regelgeving voor telecom en AI

"Ik woon in Nederland, niet in Zuid-Amerika, dus ik ga voor Nederland", zegt Orlando Waterval
Lifestyle

WK 2026: In Nederland juichen Surinamers voor Oranje, thuis gaat het hart naar Brazilië

Suriname moet leren van internationale trend onder jongeren
Lifestyle

Geor Hering hoopt dat Suriname trend van minder alcoholgebruik overneemt

Het kanaal gaat komende donderdag van start
Lifestyle

China Horizon TV Station lanceert eerste 24/7 internationale HD-zender in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws