• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Waarom laagopgeleiden meer geneigd zijn tot racistische opvattingen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 augustus 2023 14:00
in Lifestyle
samenwerken Racisme stop eenheid

GFC LIFESTYLEREDACTIE– Het is een algemene aanname binnen de sociologie dat racisme vaak sterk gecorreleerd is met opleidingsniveau.

Volgens meerdere studies en onderzoeken lijkt het erop dat laagopgeleide individuen vaker racistische opvattingen hebben dan hoger opgeleiden.

Dit betekent niet dat alle laagopgeleiden racistisch zijn of dat hoogopgeleiden immuun zijn voor dergelijke opvattingen, maar er is wel een duidelijk verband tussen opleidingsniveau en racistische attitudes.

De redenen voor deze correlatie zijn veelzijdig. Laagopgeleide individuen kunnen minder blootgesteld zijn aan diverse culturen en opvattingen, wat kan leiden tot onbekendheid en angst voor het ‘andere’.

Daarnaast kan beperkte toegang tot kritisch denken en onderwijs er ook toe bijdragen dat vooroordelen en stereotypes gemakkelijker worden overgenomen.

Hoger onderwijs stimuleert over het algemeen kritisch denken, zelfreflectie en het vermogen om diverse perspectieven te begrijpen en waarderen.

Dit kan helpen bij het verminderen van vooringenomenheid en het bevorderen van tolerantie en begrip.

Het is echter belangrijk om te benadrukken dat opleidingsniveau slechts één factor is.

Mis dit niet:

Een huis erven in Suriname terwijl je in Nederland woont: hier kun je tegenaan lopen

‘Wonen in Paramaribo flink duurder door komende olieboom’

Individuele ervaringen, opvoeding, persoonlijke overtuigingen en sociale invloeden spelen ook een cruciale rol bij het vormen van iemands wereldbeeld en houding ten opzichte van anderen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Woning in Paramaribo. Illustratiefoto.
Lifestyle

Een huis erven in Suriname terwijl je in Nederland woont: hier kun je tegenaan lopen

De economische activiteit kan de vraag naar woningen en grond in Paramaribo flink vergroten. Foto: Paramaribo centrum
Lifestyle

‘Wonen in Paramaribo flink duurder door komende olieboom’

geld euro valuta
Lifestyle

Geldtransfers naar Suriname kunnen dagenlang worden stilgezet voor onderzoek

kerk bidden geloof religie
Lifestyle

Nieuwe beslissing Jehovah’s Getuigen over bloed leidt niet tot verandering bij alle Surinamers

geld euro valuta
Lifestyle

Nederlanders kopen massaal huizen in Spanje terwijl Suriname hun investeringsgeld probeert te lokken

Het rijbewijs kan voor een nieuwe generatie Surinamers veel minder belangrijk worden als autonome auto's zich de komende twintig jaar blijven ontwikkelen.
Lifestyle

Surinamers die nu worden geboren hebben later mogelijk geen rijbewijs meer nodig

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws