• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vrouwen in Suriname zijn vaker ‘de baas’ in hun relatie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 november 2024 08:17
in Lifestyle, Suriname
relatie koppel stel liefde

In Suriname heerst traditioneel het beeld van een machocultuur, waarin mannen de dominante rol spelen binnen relaties en huwelijken.

Oppervlakkig gezien lijkt dit te kloppen, maar volgens lifestyle-deskundige Patricia Wong ligt de werkelijkheid anders.

“In mijn kennissenkring is toch echt 75% van de heren onderworpen aan de wil van hun vrouw,” zegt de trendwatcher aan GFC Nieuws Lifestyle.

Hoewel mannen vaak de voornaamste kostwinner zijn, merkt Patricia dat zij thuis meestal ‘moeten luisteren’ naar hun vrouw.

Dit patroon is zichtbaar in alle inkomensgroepen. Mannen worden vaak gezien als het ‘werkpaard’ van het gezin, terwijl vrouwen de leiding nemen binnen het huwelijk en het gezinsleven.

Anekdotisch bewijs waarover de lifestyle-deskundige beschikt suggereert dat meer dames dan heren afstuderen van hogere opleidingen in Suriname, hoewel officiële cijfers ontbreken.

In Nederland is dit fenomeen wel gedocumenteerd; volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) behaalden in het studiejaar 2021/’22 meer vrouwen dan mannen een diploma in het hoger onderwijs.

Patricia voorspelt dat deze trend kan leiden tot een verschuiving in de traditionele genderrollen, vooral wanneer vrouwen meer gaan verdienen dan mannen.

“Als vrouwen hoger opgeleid zijn en meer verdienen, zullen zij vanzelfsprekend meer invloed uitoefenen binnen de relatie,” aldus de trendwatcher.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

file tourtonnelaan
Nederland

Nederland moet volgens inwoners helpen om verkeersinfarct Tourtonnelaan in Paramaribo te verlichten

republic bank suriname paramaribo
Suriname

Klanten Republic Bank Paramaribo boos over lange wachtrijen en trage service

[Aggregator] Downloaded image for imported item #417237
Suriname

DIS en UNICEF zetten gezamenlijke koers uit voor welzijn van kinderen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws