• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vrouwen in Suriname worden opgeroepen om straattaxi’s te vermijden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 augustus 2024 20:00
in Lifestyle, Suriname
Taxi

'Taxi's in Suriname verwijderen seat belts van de achterstoel'

Het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) roept vrouwen in Suriname met klem op om voorzichtig te zijn met het meerijden in straattaxi’s en adviseert om gebruik te maken van taxi’s die verbonden zijn aan een gerenommeerd bedrijf.

Het KIVC heeft aan GFC Nieuws laten weten dat er steeds vaker klachten binnenkomen van vrouwen die zich geïntimideerd voelden tijdens ritten met niet-geregistreerde taxichauffeurs.

Volgens het Collectief zijn er gevallen bekend waarin vrouwen zich bedreigd voelden door het gedrag van sommige bestuurders.

Er wordt dikwijls melding gemaakt van chauffeurs die suggereren dat de dames niet hoeven te betalen voor de rit in ruil voor romantische interacties. Als de klanten hier niet op ingaan, worden sommige chauffeurs boos en beginnen ze zelfs te schelden en hen te beledigen.

Daarnaast komt het regelmatig voor dat chauffeurs expres omwegen maken om de rit langer te laten duren, waardoor ze meer gelegenheid hebben om de vrouwen het hof te maken.

Ook zijn er gevallen bekend van taxirijders die ronduit asociaal en klantonvriendelijk zijn en hun klanten uitschelden als er iets misgaat in de communicatie over het adres.

Het KIVC benadrukt het belang van veiligheid en raadt vrouwen sterk aan om alleen gebruik te maken van geregistreerde taxi’s die betrouwbaar en professioneel zijn.

Mis dit niet:

Suriname wil vanaf eind 2027 zelf testen op kwik en cyanide

Boetes tot SRD 10.000 voor illegale vuilstort, vervuilde percelen en autowrakken

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

lab arts doktoren virus
Suriname

Suriname wil vanaf eind 2027 zelf testen op kwik en cyanide

afval gooien uit raam auto
Suriname

Boetes tot SRD 10.000 voor illegale vuilstort, vervuilde percelen en autowrakken

Minister Miquella Huur ontving de presidentiële werkgroep Armoede, Welzijn en Productieve Arbeid voor overleg over projecten in het binnenland. Foto: CDS
Suriname

Suriname wil met rijst, cassave en ondernemerschap meer inkomsten creëren in binnenland

Illustratiefoto.
Suriname

Man aangehouden na bedreiging politie op politieterrein Nieuw-Nickerie

Toeristen vallen onder andere regels. Foto: American Airlines Boeing
Lifestyle

‘Naar Amerika emigreren kan opeens moeilijker worden voor Surinamers’

Geld, ruw goud en sigaretten buitgemaakt bij gewapende beroving.
Suriname

Vier verdachten aangehouden na gewapende beroving op goudveld Villa Brazil

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws