• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vrouwen in Suriname willen liever thuis werken dan naar kantoor gaan

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 April 2025 18:00
in Lifestyle, Suriname
laptop vrouw werken computer kantoor

Een opvallende trend tekent zich af in Paramaribo en Wanica: vrouwen willen hun werkplek steeds vaker inruilen voor hun eigen woonkamer.

Uit een kleinschalige maar veelzeggende mini-enquête van GFC Nieuws Lifestyle blijkt dat thuiswerken steeds aantrekkelijker wordt gevonden.

Van de 21 vrouwen die telefonisch werden ondervraagd, gaven maar liefst 17 aan dat zij liever vanuit huis administratief werk verrichten dan dagelijks op pad te gaan naar een kantooromgeving.

De vrouwen die voor thuiswerken kiezen noemen uiteenlopende, maar begrijpelijke redenen.

De meest genoemde motivatie is tijdsbesparing. “Ik verlies dagelijks uren in het verkeer,” vertelde een respondente uit het zuiden van Paramaribo.

Ook de hoge brandstofkosten en het gebrek aan betrouwbare openbaar vervoersopties spelen een rol bij hun keuze.

Daarnaast waarderen velen de mogelijkheid om werk en gezinsleven beter te combineren wanneer zij vanuit huis werken.

Een andere belangrijke reden is rust en comfort. Thuis is de werkomgeving vaak aangenamer en minder stressvol dan een rumoerig kantoor.

Sommige ondervraagden gaven aan dat zij zich thuis beter kunnen concentreren en productiever zijn.

Bovendien biedt thuiswerken de kans om zelf de werktijden enigszins te bepalen, wat voor moeders met jonge kinderen bijzonder aantrekkelijk blijkt.

Hoewel het om een beperkte steekproef gaat, geeft het resultaat een duidelijke indicatie van een groeiende behoefte aan flexibiliteit op de werkvloer.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

Amerika vs vlag
Lifestyle

Waarom de VS voor jonge Surinamers aantrekkelijker is dan Nederland

handboeien arrestatie aangehouden 1
Suriname

Vrouw zwaar mishandeld door dochters en schoonzonen vanwege relatie met jongere man

[Aggregator] Downloaded image for imported item #413155
Suriname

Wereldbank en EZOTI versterken samenwerking voor ondernemerschap en innovatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws