• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vrouwen in Suriname klagen over weigering sterilisatie door gynaecologen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 februari 2025 18:00
in Lifestyle, Suriname
dokter arts ziekenhuis

Meerdere vrouwen in Suriname hebben bij het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) geklaagd dat hun gynaecoloog weigert hen te steriliseren, ondanks dat ze al meerdere kinderen hebben en definitief geen kinderwens meer hebben.

Dit meldt een woordvoerster van het KIVC aan GFC Nieuws.

Volgens haar krijgen de vrouwen telkens te horen dat sterilisatie pas wordt uitgevoerd wanneer ze ouder zijn dan 35 jaar.

“Dit is een groot probleem, want veel vrouwen hebben al op jongere leeftijd meerdere kinderen en willen echt niet meer zwanger worden,” zegt de woordvoerster.

Een van de vrouwen die bij het KIVC aanklopte, een 27-jarige moeder van vier kinderen, deelt haar frustratie: “Ik heb zeker drie keer gevraagd om een sterilisatie, omdat ik niet tegen de anticonceptiepil kan en andere methoden niet prettig vind.

Maar elke keer word ik geweigerd. Ik begrijp niet waarom ik geen zeggenschap heb over mijn eigen lichaam.”

Sterilisatie is een definitieve vorm van anticonceptie en heeft als groot voordeel dat vrouwen zich geen zorgen meer hoeven te maken over ongewenste zwangerschappen.

Het is een veilige ingreep met weinig risico’s en geen hormonale bijwerkingen zoals bij de pil of prikpil.

Het nadeel is dat de ingreep onomkeerbaar is en dus niet geschikt voor vrouwen die later misschien van gedachten veranderen.

In enkele gevallen kan er ook sprake zijn van complicaties, zoals pijn of een verhoogde kans op buitenbaarmoederlijke zwangerschappen.

In landen als Nederland mogen vrouwen zelf beslissen over sterilisatie, ongeacht hun leeftijd.

Artsen kunnen wel adviseren, maar mogen de ingreep niet weigeren als een vrouw goed geïnformeerd is en overtuigd is van haar keuze.

In Suriname lijkt er echter een ongeschreven regel te zijn waarbij vrouwen pas na hun 35e sterilisatie krijgen, wat voor veel jonge moeders een probleem vormt.

Het KIVC pleit voor meer keuzevrijheid en een duidelijker beleid zodat vrouwen niet afhankelijk zijn van de persoonlijke opvattingen van hun arts.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Registratiecampagne moet jongeren perspectief bieden buiten gevaarlijke mijnactiviteiten
Suriname

Gratis medische, tandheelkundige en oogzorg voor inwoners van Albina en Moengo

Daklozen in Paramaribo
Suriname

Geld alleen herstelt mensen niet, zegt Sonny Khoeblal over zwerversproblematiek

minister Patrick Brunings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Suriname wil grotere en actievere rol in olie- en gassector

De belangrijkste verandering is dat een aanvraag voor een green card vanuit Amerika zelf niet langer de gebruikelijke route is.
Suriname

Surinamers mogen niet in Amerika blijven tijdens aanvraag permanente verblijfsvergunning

Brantimakkaweg 29 1536x1152 zeedijk
Suriname

Zeewater bij Weg naar Zee voorlopig onder controle

Minister André Misiekaba en betrokken instanties nemen de nieuwe straatverlichting op de weg tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik.
Suriname

Straatverlichting tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik genomen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws